Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináljak ha a pulcsi 40...

Mit csináljak ha a pulcsi 40 fokos mosástól összement?

Figyelt kérdés

Zara vékony, kötött pulcsim (drága volt ahhoz, hogy kidobjam) első mosás alkalmával (40 fokon, ennyi van a cimkébe is) összement.


Mit tegyek, valahogy tudom nyújtani??


2012. jan. 7. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megvan a blokk vidd vissza és verd az asztalt.


Amikor vizes akkor tudod nyújtani. Attól is nyúlik ha vizesen felrakod egy vállfára és hagyod hogy kilógja magát.

2012. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miből van a pulcsi? Ha gyapjú, akkor gyapjúmosószerrel kellett volna. Ha pamut, az meg mosáskor összemegy egy kicsit, hordáskor meg nyúlik.
2012. jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetris ***** válasza:
A kutyának nem lesz jó?
2012. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Öblítsd át, centrizés után húzogasd meg. Amikor félszáraz, (de inkább vizes, mint száraz), vasald át, a vasalóval még húzogasd meg, hogy nyúljon.

Vigyázz, ha műszálas, könnyen ráragad a vasalóra, ezért valami száraz vasalóruhán keresztül kezdd el vasalni.

Ettől még helyre jöhet! Ha mégsem, családban, rokonságban egy vékonyabb testalkatú személynek még jó lehet.

2012. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha a ruhában való ábráknak megfelelően mostad és mégis tönkrement, akkor vidd vissza, és kérd vissza az árát, vagy cseréltesd ki másra. Ha már tönkrement, akkor nem hinném, hogy könnyen rehabilitálható lenne a pulcsi.


Nem csak a mosási hőfok számít, hanem az is, hogy hagyományos, kímélő, vagy kézi mosást igényel-e, centrifugázható-e, miből van az anyaga? Pl. gyapjú, selyem, ill. bizonyos kevert szálas, modern anyagok nem hagyományos mosószert igényelnek.


Ha mindent betartottál, akkor vissza kell, hogy adják a pénzed.

2012. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bocs, csak most néztem, hogy nem friss kérdésre válaszoltam.
2012. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Most olvastam egy angol honlapon egy ötletet, ami elég hatásosnak tűnik. Tegyél langyos vízbe hajkondicionálót, vagy sampont. Áztasd bele a ruhát pár percig. Utána tedd rá egy száraz törölközőre, tekerd fel, de ne csavard ki. Ezt ismételd meg egy másik törölközővel. Próbáld meg nyújtogatni óvatosan a ruhát, miközben szárad. Elméletileg segít.

[link]

2013. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!