Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Társasházi lakásokban mennyire...

Társasházi lakásokban mennyire jellemző, hogy az ajtó előtt tartják az emberek az épp használatban lévő cipőiket és nem bent a lakásban?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 08:36
 1/5 fúróferkó ***** válasza:

Jól írod.A társasházi lakásokban nem jellemző dolgok történnek,hanem élnek jellemzően tuskó lakótársak.

Ilyen az említett "tisztaságmánia "is.A másik állatfajta a szemetesvödrét teszi ki a lépcsőházba ajtója mellé.

Ezek az emberek elfeledkeznek arról ,vagy soha nem tudták,hogy a lépcsőház az közös terület.De nem annyira ,hogy az őrá eső részen akár vizelhet is.

2012. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az utóbbi napokban voltam pár helyen és majd mindegyiknél kint voltak a cipők az ajtó előtt. Kisgyerekes családok ezek. ( mint megtudtam)

Viszont voltam olyan panelban is, ahol szekrény telepakolva...szinte kamraként használva a folyosó...

Még nem láttam ilyet, bár nem is voltam sok társasházban. Mindig tanul az ember, ha idegen helyre megy. :)

2012. jan. 17. 09:07
 3/5 Antimod ***** válasza:

Régebben többször találkoztam ilyennel, de mivel elkezdték ezeket lopkodni, ma már nemigen tartják kint - az én tapasztalataim szerint.

Meg ahol rend van, normális közös képviselet, ott az ilyenért szólnak is.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fúróferkó ***** válasza:

Na igen ,azt mondják sok félék vagyunk,de "ez az én házam,a mi pincénk csak az én szemétdombom" típus nagyon idegesít.

Ha közös tárolónkba nem csinálok rendet,akkor az évekig úgy lenne.

2012. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lakás elé a folyosóra elvileg semmit nem pakolhatnának, pláne nem szekrényt... ugyanis tűz esetén a folyosó a menekülési útvonal, és hadd ne mondjam, hogy ahol útszűkület van, ott dugó is lesz. Normál esetben aki ilyet csinál, azt a tűzoltóság ellenőrzéskor megbünteti. Meg amúgy logikus is, hogy nem rontjuk a saját menekülési esélyeink.

Nálunk semmi nincs kinn a folyosón, csak a lábtörlők. Ja, más esetben is jó, hogy üres, a kanapénk nem fért be a liftbe, a páromék a lépcsőn hozták fel az ötödikre. Olyan a lépcsőház, hogy teljesen körbe kell menni a folyosón a következő lépcsőig. Nem kicsit lettünk volna dühösek, ha a 150 kilós kanapéval még várni kellett volna, amíg a szekrényeket eltakarítják az útból :D

2012. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!