Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Felmosás hatékonyságnövelés?

Felmosás hatékonyságnövelés?

Figyelt kérdés

A hálószobámban laminált padló van lerakva. Minden másnap parfissal össze kell húznom a porcicákat. Hetente kell felmosnom van hogy többször is.

Mivel mossam fel mert hiába seprem össze előtte a hajszálakat ,szöszöket nem szedi fel a felmosó csak tologatom ide oda.

Úgy szedem össze kézzel a dzsuvát és ez nem tudom hogy csak velem van e így vagy más is így kinlódik ezzel a problémával.

Mivel tudnám leegyszerűsíteni a felmosást?


Azt még értem hogy a szösz meg a hajszál honnan van ,de hogy az a pókháló szerű izé honnan van ami összefogja az egészet az rejtély. Gyártja valami vagy mi?



2012. febr. 6. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Van egy partvis fajta aminek szivacs feje van vileda.

Az tök jól összegyüjti a port.

2012. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a laminált lapot is és a hidegpadlókat is porszívóval takarítom.De jó a szivacsos partvis is.
2012. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vileda felmosót használj és ne azt a paróka szerű mop felmosót azok nem jók.
2012. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

porszívózás kétnaponta. Semmi más nem segít. Azt hittem, nálunk van extra por, de úgy látszik nem. A partvis csak tologatja a koszt és felveri a porcicákat. Felmosni nem szoktam gyakran, elég hetente.

Nálunk a haj tartja össze a porcicákat. És persze mindig a fal mellett gyülekeznek, érdekes.

2012. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajna ezzel nem tudsz mit tenni. Én akár porszívózom, akár felsöprök, felmosok, másnapra megint áll a por... gyakran kell takarítani, ez van.
2012. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincsen esetleg vmi olyan ágytakaród,amiből hullik a szösz?Amikor én az ágyra tettem fel egy újat,akkor hetekig csupa szösz volt minden.Aztán kimostam,összébbesett,és azóta nincs ilyen gond.
2012. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerű a megoldás, nem is értem, hogy eddig miért nem jöttél rá: porszívó!

ha kétnaponta porszívózol, akkor nem kell ennyiszer felmosni. nekem nincs is seprűm, utálom tologatni a port.


egyébként meg facepalm...

2012. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam hogy porszívózhatná is.

Bár mondjuk a kávét mikor elcsepegtetem azt nem szedi fel a porszívó. És az ágyneműm is szöszölt..

2012. febr. 7. 13:53
 9/9 anonim ***** válasza:
szösz ellen csak a porszívó jó. Ha meg valami lecsöppen, akkor nedves törlőkendő (popsitörlő) vagy erre a célra rendszeresített szivacskendő. Nem kell az egész lakást egy csöpp kávéért felmosni.
2012. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!