Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecet vagy só sav megoldaná a...

Ecet vagy só sav megoldaná a dugulás problémát?

Figyelt kérdés

Szóval eldugultunk, a dugulás helye is megvan, az emésztő előtt kb 1 méterrel a cső van eldugulva, de annyira hogy a csőgörény sem használ.Olyan mintha be lenne teljesen vízkövesedve.

Ez az emésztő régen ciszterna volt, és még meg van az a lyuk is ahova az eresz csatorna csatlakozott.Arra gondoltam hogy azon keresztül be öntenék vagy só savat vagy ecetet, persze minimum 2 litert.Használna?Feloldaná azt a valamit, sztem vízkövet, de az is lehet hogy ahogy mosogatom a zsíros edényeket, a zsír van lerakódva és megfagyva.Vagy esetleg tudtok valami más megoldást javasolni, amit mi megtudunk csinálni?Mert szakemberre majd csak a jövőhéten lenne pénz, de hát így se fürdeni, se wczni nem tudunk, a szomszédba kellet ma átmennünk. :(


2012. febr. 12. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Sósavat nem javasolnék....képzeld el,ha mégis kijön a szerelő rendes gépi csőgörénnyel és csupa sav lesz mindene.
2012. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor panelben laktam ott is volt ilyen gond.

A szerelő szerint a mosogatáskor felhalmozódott zsiradék,és súrolószer áll össze. Valamint,ahol nem használnak a mosogatóban szűrőt,hanem leengedik az apró ételmaradékokat is,az áll össze egy szilárd tömbbe.

Ő több liter ipari sósavat öntött a lefolyóba,majd egy félóra múlva meleg vizet,és utána a csőgörényt.

Kétszer csinálta meg,mire eltűnt az akadály.

pari sósavat nem kapsz,de háztartási sósavval próbálkozhatsz. Ha nagyon el van tömődve,lehet,hogy nem elég a 2 liter.

2012. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Megpróbálom akkor holnap.

Ha nem sikerül, akkor majd a szerelőnek elmondom hogy só savval próbálkoztam, aztán utána már az ő döntése hogy válalja-e vagy sem.

2012. febr. 12. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak szimplán befagyott??
2012. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, lenyúltunk a kifolyó csövig, és vagy másfél órán keresztül hő-légfúvóztuk, az megolvasztotta volna.
2012. febr. 12. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy a csőgörény nem használ! Tegye fel az ember a gyökérvágó fejet, aztán menjen neki azzal!
2012. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem sokszor dugul a lefolyó pl. a zuhanykabinban (rossz a cső lejtése). Már mindennel próbálkoztam...de nem volt hatásos. Ugye a sampon meg egyéb zsíros-olajos szerek itt is beleragadnak a csőbe egy idő után (szűrő felfogja a hajszálakat, az nyilván nem folyik le). A legjobb megoldás: MOSOGATÓGÉP TISZTITÓ FOLYADÉK! Olyan zsíroldó, hogy ihaj :-) Marha olcsón lehet 2db-os csomagolásban beszerezni a Lidl-ben ill. Aldiban. Másutt (pl. DM) is lehet kapni ilyesmit, de ott jóval drágább. Lecsavarom a kupakot és fél tubust beöntök. Fél óra múlva csodásan átfolyik a víz rajta :-)
2012. febr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!