Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet kevés súrolással...

Mivel lehet kevés súrolással vízkövet eltávolítani fürdőkádról?

Figyelt kérdés

2012. febr. 15. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
sósavval
2012. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi is sósavval ugrunk neki a nagyon izés cuccoknak,aztán bő vízzel leöblítjük,
2012. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fürdőkádra nem szabad sósavat önteni. Felmarja a felszínét, így egyre könnyebben megtapad rajta mindenféle szennyeződés. Mi nagymamámtól örököltük a kádat, sósavval takarította, ma már ott tart, hogy ha koszos lábbal belelépünk - ami valljuk be, egy káddal előfordul -, akkor úgy rajta marad a lábnyom, hogy nem lehet leöblíteni, csak sósavazni vagy súrolni.


A vízkövet azonban minden sav oldja, a gyengébbek is. Csak tovább kell rajta hagyni, illetve időnként áttörölni. Súrolni felesleges, az idő megoldja helyette.

2012. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
forróvíz + ecet vagy citrom koncentrátum (20%-os)
2012. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vízkőoldóval. Lehet bótban kapni. Néha szaniter tisztítónak is hívják.
2012. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ecet vagy Cillit vízkőoldó. Utóbbi nekem nagyon bejött, szinte nem is kell súrolni, csak letörölni. Olcsóbb vízkőoldót is próbáltam már (Tescos), az kb. mintha vízzel locsolgattam volna.
2012. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, de a kád faláról lefolyik, hogyan oldható meg?
2012. febr. 15. 10:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha van ablak a fürdőszobán, akkor fogj tömény ecetet, locsold végig a kádat. Előtte dugd be a lefolyót. A lecsorgott ecetet szivaccsal szedd fel és töröld át újra a kád oldalát. Súrolni nem kell, csak legyen ott, a kémia majd megoldja. Ablak azért kell, mert büdös, maró gőze van, de e mindre igaz..
2012. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Harpic power plus fekete wc tisztító. Nekem csak az segít...
2012. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp sósav, mert az lemarja a fényét, ha zománcos, akkor meg a zománcát. Szivacsra szórj surolóport és erre önts ecetet és ezzel dörgöld át az oldalát, hagyd állni majd egy kicsit súrold át és öblítsd le. Gyönyörű tiszta lesz.
2012. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!