Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Észrevettétek, hogy egyre...

Észrevettétek, hogy egyre inkább előkerülnek a rég feledésbe merült dolgok? Legalábbis sok mindenről azt hittük hogy már a múlté.

Figyelt kérdés

Olyan fura, hogy a táv- meg központi fűtés korában újra beüzemeljük a régi jó cserépkályhát. Újra kutat fúrunk, tyúkot tartuk. Nem gondoltam volna 20 évvel ezelőtt, hogy ez lesz. Kicsit szomorú vagyok. Nem visszafejlődés ez?

Mert ugye nem hobbiból tesszük, hanem kényszerből.


2012. febr. 29. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy visszafejlődés, csak alkalmazkodunk a megváltozott körülményekhez. Például annak idején olcsó volt az energia, most már nem az.
2012. febr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az energiaárak az égbe szöktek. Másrészt (már ami a tyúkot érinti) egyre többen szeretnék tudni, hogy tulajdonképpen mit is esznek. Én pl. bizonyítottan allergiás vagyok a tojásra. Csak az az érdekes, hogy a kapirgáló, tápot csak nagyon messziről (akkor is csak nagyon rövid ideig) látott szárnyas tojásától semmi bajom nincs.

Ugyanez vonatkozik a zöldségtermesztésre is. Ha minden energiát, időt, környezetkímélő megoldást, vetőmagot összeszámolsz, nem jön ki sokkal olcsóbban, mint a hipermarketes akciós. Ja, csak ez nem látott vegyszert... Ezt nem nevezném teljesen visszafejlődésnek.

2012. febr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen tudom. De szerintem nem normális az hogy 1.500 Ft-ról mondjuk kb 20 év alatt 40.000 Ft-ra nőtt havi a gázszámla fűtési szezonban.

Most már akkor nem fontos a környezetvédelem? Mennyi fát fognak ezért kivágni, ha sokan visszatérnek a szilárd tüzeléshez.

2012. febr. 29. 16:11
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem visszafejlődés.

Amíg olcsóbb a fatüzelés, ill. sokkal jobb a fűtőértéke, mint a gáznak, aki csak teheti, át fog térni rá.

Ha majd valamikor megint olcsóbb lesz a gáz, vagy a villany, megint fordulni fog a kocka.

A másik, hogy egyre többen tartanak állatot, próbálnak termelni.... Nos, szerintem az volt a nemnormális dolog, hogy a boltban vettük a bizonytalan eredetű, drága ételt, miközben mi is meg tudjuk termelni!

Egyébként mindenki, aki kicsit is nyitott szemmel jár a világban, megpróbál minél inkább az önellátásra törekedni. Sajnos nehéz idők jönnek, és ez egy jó reakció az emberektől. az lenne a baj, ha továbbra is csak bambán állnánk, és jajveszékelnénk, hibáztatnánk a kormányt, szomszédot, a múltat, jövőt, nagybácsit, nénit, stb... miközben a saját sorsunkért semmi érdemlegeset nem tennénk.

36f

2012. febr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kk. Az alkalmazkodással minden rendben van nem is magunkra értettem a visszafejlődést, hanem úgy általában....
2012. febr. 29. 16:15
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

...az másik kérdés, hogy a szilárd tüzelésre való áttérés nyilván több fakivágát igényel.

Ez már mezőgazdasági, ill. erdészeti kérdés, tudni kell(ene) visszapótolni az erdőket telepítésekkel. Nem tudom, ebben a témában hogy áll most az ország.

Hajrá közmunka program (?)

2012. febr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"1.500 Ft-ról mondjuk kb 20 év alatt 40.000 Ft-ra nőtt havi a gázszámla"


De ez idö alatt a fizetések is legalább ilyen arányban nöttek.

2012. febr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem. Akkor nem jelentene ekkora gondot.
2012. febr. 29. 16:21
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az 1500 ft-os gázszámla sem azért volt annyi, mert annyira védtük a környezetet. Ahhoz képest most legalább felmerül ilyen szempont is. Annak idején az olcsó földgázt égettük, ami belefért (hőközpontokban, erőművekben), most legalább már gondolkodunk a fák pótlásán és a légszennyezésen. Ez is előrelépés.
2012. febr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
7/9. 20 év alatt nem nőttek a jövedelmek olyan nagy arányban,mint az árak.
2012. febr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!