Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért mattul be a pohár ha...

Miért mattul be a pohár ha mosogatógépben mosom?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy kemény a víz, és tulajdonképpen vízköves lesz.
2012. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert rosszul állítottad be a vízlágyító só és az öblítőszer mennyiségét.
2012. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%

A poharak elhomályosodnak idövel, mert a mosogatógép összekaristolja, ezt hivják üvegkorróziónak.

Az értékesebb üvegtárgyakat nem szabad gépüpel mosogatni, csak azt, amelyiknél nem bánod, hogy matt lesz idövel. Ezt késöbb nem lehet leszedni róla, ilyen marad örökre.

2012. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Az agyad karistol, nem a mosogatógép...


Vízkő miatt mattul.

2012. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Több mint 10 éve van mosogatógépem. Tökéletesen mossa a poharakat,csepp és folt mentesen ragyogóan.Vízkönek nyoma sincs rajtuk. Valami más probléma van ott.
2012. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A te gépeden jól van beállítva a só/öblítő. Nekem kb. 1 hónapba tellett, mire megtaláltam a jó beállítást.
2012. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És ha ilyen probléma van, akkor mit kell tenni? A són kell állítani vagy az öblítőn?
2012. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rossz minőségű üvegpoharak, amik nem bírják a gépi mosogatást. Nekem 14 éve van gépem, nemhogy mattulnának a poharak, de a régi "presszós" kávéspoharak csillogóak lettek, amit kézi mosogatással nem értem el.
2012. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Megpróbálok állítani valamin.

Megpróbáltam már belőlük kiszedni sóval ecettel..., de nem lehet már eltávolítani.

2012. márc. 6. 13:20
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem mosogatógépbe való poharat használtok!

Olyan poharat kell venni, aminek az alján fel van tüntetve, hogy tisztítható gépben is!


Ugyanez nekem is a gondom néhány pohárral, de amit lehet mosogatógépben tisztítani, azzal minden rendben van.

2012. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!