Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Belépek a szobámba, és pisi-sz...

Belépek a szobámba, és pisi-szagot érzek. Szerintem a szőnyegből jön. Már heti kétszer kitisztítom, mégsem tűnik el a szag. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Decemberben hazahoztam egy kiskutyát, és elég sokáig tartott mire szobatiszta lett. Sokszor bepisilt, ám mindig azonnal illatos vízzel átmostam a szőnyeget. De a szagot hogy tüntessem el? Szőnyegtisztítós víz (vanish) nem használt, profi takarító-brigádra nincs pénzem (tanuló vagyok), szőnyegcserére úgy szintén nincs, a szellőztetés nem elég. Parfümmel meg tudom oldani, hogy ne lehessen érezni a szagot, de ez csak ideig, óráig megoldás. S.O.S. tanácsokat kérnék! Köszönöm!
2009. jún. 9. 10:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ecetes vizzel dörzsöld àt egy kefe segitségével,aztàn öblitös vizzel!
2009. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem szedi ki a színét? (gondolom a 10%-os ecetet jól felhigítva használhatom)
2009. jún. 9. 10:59
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha meg tudod oldani, hogy elvidd a szőnyeget a tisztítóba, ott kitisztítják, és szerintem nem kerül annyiba, mint a sok vegyszer, amit drága pénzen megveszel. (Én is befürödtem már párszor, azóta csak akkor használok otthon szőnyegtisztítót, ha csak egy "egészségügyi" tisztítás szükséges. Nagyobb kosszal nem is próbálkozom.)
2009. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Na meg az is segítene, ha te már nem pisilnél rá többet legalább ...
2009. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ecet jó ötlet, a leghatásosabb szagtalanitó. A textiliparban meg ecetet használnak a szinek rögzitésére - ha van valami ruhadarabod, ami ereszti a szinét, akkor a legjobb fél óráig ecetes langyos vizben (1 ek ecetsav 1 liter vizbe) áztatni, utánna nem lesz vele többet probléma.
2009. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)



utolsó előttinek: nem én pisiltem rá, hanem a kutyám..de ha nem tudsz olvasni, az a te bajod! :)

2009. jún. 9. 12:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Én macskával voltam így... Aztán amikor már nem akart semmiért bosszút állni, kitisztítottam géppl, miután jól megszáradt, akkor beszórtam alaposan szódabikarbónával, egy órát hagytam állni, és alaposan kiporszívóztam. És elmúlt a bűz.
2009. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
hátha kézzel mosod ki akkor nagydolog mire tényleg tiszta lessz. Gépbe nemtudod beletenni ?
2009. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
padlószőnyeget? nem.
2009. jún. 11. 15:23
 10/16 anonim ***** válasza:
a padlószőnyeget sosem! ha te már nemis fofog érezni ezt a szagot de mások igen. lehet te majd megszokod idővel. az a bajhogy p,. nálunk a padlószőnyeg halott dologvolt. megmondom őszintén nekünk kiskutya bentvolt és jól lepisilte és igen lehetett érezni sajna kiiskelett dobni. ha annyira lepisili akkor lehet később múlik a szaga,de akkoris érezni fogják mások. Nekem elegem is lett a szőnyegekből amit géppel nemlehet kimosni azokból végleg. szerintem csak a kicserélés marad.annyira lement az aljára a szőnyegnek hogy nemtudod mosogépnélkül kiszedni a szagot.
2009. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!