Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Környezetbarát módon hogy...

Környezetbarát módon hogy tudom kiszedni a zsír meg a vörösborfoltot a ruhámból?

Figyelt kérdés

2012. márc. 8. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ecetes olló.
2012. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.
2012. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A bort ki lehet venni szódaviz és só keverékével. En még nem próbáltam, de olvastam ilyet.
2012. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:

A zsírt pedig sebbenzin, majd liszt...

De én is inkább az ecetes ollóra esküszöm. :-D


Pedro

2012. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A zsírfoltra tegyél újságpapírt vagy barna csomagolóanyagot. Meleg vasalóval addig vasald,míg a zsírt felveszi. Utána mosd ki a ruhát.
2012. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Környezetbarát módon Amway termékekkel tudod kiszedni.


SA8 mosópor és Bleach fehérítő keverékével mosd ki őket!

A zsírfoltot előtte fújd be Prewash spray-vel.

2012. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Friss zsírfolttól hintőporral a legegyszerűbb megszabadulni. Fedd be az érintett területet a porral, és várj legalább hat órát, hogy a hintőpor magába szívhassa a zsírt! Ezután porszívózd ki a foltot! A hintőport a szódabikarbóna, a kukoricakorpa vagy a kukoricakeményítő is kiválóan helyettesíti. Hatékony fegyver még egy rész só és négy rész gyógyszertári alkohol keveréke is. Erősen, szálirányban dörzsöld át vele az anyagot. A már "beszáradt" zsírfolttól mosószódás vagy trisós áztatás segedelmével tudsz megszabadulni.


Vörösbor:

A vörösbor friss foltjának zseniális eltávolítása: önts rá fehérbort. Közömbösíti.

Másik módszer: ha még idejében felitatod papírtörlővel a folyadékot. Ezután szórj bőséges mennyiségű szódabikarbónát a területre. Legalább egy óráig hagyd rajta, hogy a szódabikarbóna felszívhassa a szennyeződést, majd porszívózd fel a maradék port.

Beszáradt vörösbor foltja:

Ilyenkor az aludttej segíthet, áztasd a foltot aludttejbe 12 óra hosszára, majd alaposan öblítsd át vegyszermentes meleg vízben. Száradás után tedd vissza mosásba.

2012. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A zsírfoltot a legegyszerűbb mosogatószerrel kiszedni. A vörösbor meg mosásban kijön, ha nem elsőre, akkor másodszorra.
2012. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kijött a folt?
2012. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!