Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bárhogy mosom nem fehér miért...

Letiszia kérdése:

Bárhogy mosom nem fehér miért nem fehérek a ruhák már annyi motszert mosóport fehérítőt próbáltam mi a titok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen ruhákra gondolsz? Nagyon koszos, szennyezett, vagy esetleg fehérneműk, zoknik?

Ha régebben már összemostál esetleg fehéret más színnel, akkor is elszürkülhet, vagy ha nagyon koszos és nem áztatod be előtte.

Nekem a Clorox bejött (persze a nem mintás fehérekhez), egész éjszakára hagyom ázni, aztán másnap gépben mosom 60 fokon.

De például van a nagypapámnak egy ősrégi fehér függönye, ami már a sok év alatt elszürkült, azt akárhogy mosom, áztatom, mindig olyan marad.

2012. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A függönyt áztasd be egy éjszakára jó sós langyos vízbe, a mosószerhez pedig adjál a gépbe 2-3 csomag szódabikarbónát.A többi fehér ruhánál is alkalmazhatod ezt az eljárást. A zoknikat mielőtt beáztatod, szappannal kend át a talpukat.
2012. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen általában zoknikkal vagyok gondba van egy három éves kislányom ő a nagy koszoló de eszt a sós és szódabikás megoldást még nem próbáltam ki köszönom a tippeket
2012. márc. 24. 09:41
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
A zoknikra az a titok, hogy nem szabad fehéret venni. Annyi plusz macera szép fehéren tartani, hogy egyszerűen nem éri meg.
2012. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!