Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Celux-szerű széles átlátszó...

Celux-szerű széles átlátszó ragasztószalag mivel jön le bútorról?

Figyelt kérdés
Költözés előtt beragasztottuk a fördőszobaszekrény ajtajait és fiókjait átlátszó széles ragasztószalaggal. Kb fél évet állt raktárban.Most beraktuk az új lakásunkba, és szerettem volna letakarítani, de legnagyobb megdöbbenésemre semmivel sem tudom leszedni.A szekrény felülete fényes MDF lap. Eddig próbáltam: késsel kicsit megtalálni a szélét, és lehúzni: kb 1.2 mm után elszakad.Acetonmentes körömlakklemosó:semmi. Papírcímke eltávolítására való spray:Csak ott ér valamit, ahonnét nagy nehezen maga a ragasztószalag már lejött, és a ragasztómaradékot oldja némileg,de még ezt is vakarni kell spatulával.Jó lenne valami olyan szer, ami magát a ragasztószalagot arra bírja,hogy a MDF felületet elengedje.Aki tud valami megoldást (esetleg már járt hasonló cipőben) kérem,írja meg!

2012. ápr. 1. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lakkbenzin hígító
2012. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
körömlakk lemosó?
2012. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Melegíteni kellene valamivel pl. gőzölős vasaló, utána valszeg le lehet húzni, aztán a ragasztónyomokat hígítóval eltüntetni.
2012. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hajszárítózni kell, ahogy felmelegszik, lejön.
2012. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

használ az mdf festéknek a hajszárító?

nemnagyon!

2012. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is költöztem, ragasztottam és hajszárítóztam. Semmi baja nem lett a bútornak.
2012. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

fényes mdf azért egy picit kényesebb dolog minthogy hajszárítóval melegítsd. Lakkbenzin hígító a megoldás.

(amúgy asztalos vagyok)

2012. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszopkat!
2012. ápr. 6. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!