Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány órát (vagy napot? )...

Hány órát (vagy napot? ) áztassam ecetben a vasaló talpát, hogy lemarja az összes vízkövet?

Figyelt kérdés

A tartályba tettem vasalóhoz való vízkőoldót, majd pár óra múlva ennek felét kigőzöltem, másik felét kiöntöttem belőle. Csúnya vízköves barna lötyi jött ki, tisztult, de nem az igazi. A tartály és a járatok tiszták. De a vasaló talpa az nem, hisz nem az ázott a vízkőoldóban...


Ezért ma szétszereltem. És a talpát bele állítottam néhány deci ecetbe.

Sajnos szét nem szedhető, így nem tudom kikaparászni a vízkövet, de látszik, hogy vastag fehér réteg van benne. Most már pár órája ecetben van, de nem tudom ez mennyire hat majd. Ugyanis késsel belepiszkáltam, és csak a piszkálás hatására bomlott fel azon a részen a vízkő.

Ha várok még, akkor magától lejön az egész, vagy kár tovább várni?

Hogy lehetne fokozni a hatását?

(Vízkőoldót nem merek beletenni, kitudja milyen fémekből van...)



2012. ápr. 2. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha letudtad szedni a talpát,az elektromos részéről,akkor tedd egy edénybe,önts hozzá vizet és forrald fel. Ha kihül,a vízkő is lejön róla. A fűtőszál ne kapjon folyadékot.
2012. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ecet csak 20%-os citromsavból 40%-ost is tudsz csinálni és 24 óra alatt az leszedi a vízkövet és nem bántja a fémeket mert rozsdamentes a vasaló talp.
2012. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is a citromsavra esküszöm, szagtalan is ráadásul. Az ecettől még a szomszéd is elköltözik, ha kinn hagyod egy napig :D
2012. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mennyi citromsavat és mennyi vízben hígítva?


:-) Most orrbefogva és ablakkinyitva kicsit főztem az ecetben. Hagyom kihűlni, leöntöm, lemosom, aztán megnézem hogy áll. Bár ez a rossz, hogy nem látni bele, mert össze van forrasztva az alja.

De ha már szét van szedve, kipróbálnám a citromsavat is.

Úgyis találtam itthon, már 10 éves, lehet nem is jó semmire, legalábbis tartósításra úgysem használnám. Erre jó lesz. Csak milyen arányban?

És mennyi időt áztassam azzal is? Mondjuk egy éjszakát?

(Addig elfelejtem, hogyan kell összerakni a vasalót. :-))

2012. ápr. 2. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!