Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most már kínomba ide írok,...

Most már kínomba ide írok, véleményeket kérek. :-) Beteges takarításmániám van, vagy más ennyire "igénytelen"?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok -ez egy mellékes információ. Mindig is szerettem a rendet,a tisztaságot. Erre is lettem nevelve lányként. Nem vagyok őrült, nem porszívózok minden nap,meg nem súrolok minden nap. A szobákat,nappalit egy héten 1x szép alaposan felporszívózom,a konyhát,ebédlőt (is porszívózni szoktam) heti 2x. Felmosás szobába 2 hetente,konyhába heti 1-2. A fürdő nálunk a konyhából nyílik,ott is heti 1x azért takarítok. Ezek mellett meg persze iszonyatosan vigyázok a rendre. A szobába,nappaliba,fürdőbe nem megyünk be papuccsal. Kertes házban lakunk,udvarral,állatokkal. Nekem természetes hogy a fürdőbe nem mászok be papuccsal,ott tisztálkodok stb, a zuhanyzásból nem retkes szőnyegre akarok kilépni. Akárhányszor itt vannak anyósomék,mindig bemásznak,pedig számtalanszor látják hogy mi lehúzzuk a papucsot. Miért nem lehet lehúzni? Fáj? Vagy idő az a 2mp? Vagy szóljak rájuk? Mert hát ők nem olyan vendégek,szinte itthon vannak,pláne ha meglesz a babóca,heti-napi bejárók lesznek. Ne értsetek félre,vendégnek nem szólnék,bár van akinek nem is kell. Ma viszont végleg kiakadtam. Mivel a párom nagyapjával lakunk egy portán,de külön házban,és csak itt van mosógép,nagy ritkán itt van kimosva a ruhája. Mint ma. A nagy retkes,piszkos munkásruhát anyósom berakta 30 perces programra. Nem is nagyon érdekel,nem én veszem fel. De mikor kiszedte,és a fürdőben kezdte el kirázni...a földre,hát még most is ideges vagyok. Tele a föld szeméttel. Most komolyan elmebeteg vagyok? Nem kint kellene kirázni? Komolyan mondom ha megszülök nekem ne jöjjön segíteni senki. Ez nem segítség. :-(
2012. máj. 12. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem kóros, ez az alap. Sajnos engem is sokszor hülyének néznek ilyesmik miatt, mert én is háklis vagyok ezekre a dolgokra.
2012. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak szokásai.Mondjuk mi a lakásban benti pamut papucsot használunk.Sokat tartunk belőle a vendégek számára is.Azzal mindenhová lehet enni.Az igazság az,hogy én például nem szeretek a hideg kővőn vagy linoleumon zokniba mászkálni,mert fázik a talpam,és irtó könnyen felfázok.

Talán vegyetek ti is olyan vászon szoba papucsot.Még a gépben is ki lehet mosni(olyan mint egy vastag zokni)


A munkásruha miatt,én is kiakadtam volna,de tudod az ilyen esetekre mondják,hogy ha együtt él két generáció akkor óvatlanul előfordulhatnak ilyen esetek.Bizony ezt is csendben kell tűrni,mert mégiscsak ti laktok ott(még ha külön portán is)

ilyen papucsokról beszélek.

[link]

2012. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jól értettem? ... kiszedte a mosógépből és utána kezdte el kirázni? Még ha előtte rázta, akkor is ki kellett volna vinni, de mosás után mi hullik belőle?


Egyébként ne szólj semmit, csak látványosan cselekedj: legközelebb abban a percben fogj egy söprűt, lapátot, kotord össze, amit kiszórt úgy, hogy biztosan lássa !!!

2012. máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves mosós rokonnak legközelebb nyomd a kezébe a seprűt, hogy takarítson össze maga után, mert neked nagy a pocakod, nem tudsz úgy mozogni, és tedd hozzá, hogy Köszönöm! :)

Amúgy nem vagy mániákus, szerintem nem viszed túlzásba. Én is inkább folyamatában figyelek a rendre, hogy egyszerre ne legyen nagyon nagy kupi.

2012. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én 35 hetes vagyok.


Teljesen megértem a helyzeted, ez nem hormoni, vagy hisztis kismama, ez az az alap, ami nem mindenkinél természetes. Felháborító, hogy nem előtte rázta ki azt a ruhát, no, meg olyan koszos ruhát eleve nem 30 perces programra teszünk...


Ami a szívemen, az általában a számon, amikor meg úgy vagyok vele, hogy kibírom, akkor azt mondom, hogy az öregség ezek szerint együtt jár a butasággal is. Csodálom, hogy eddig még nem mondtad meg a magadét nekik, esküszöm, Te vagy a mesterem : )


Érdekes, én is inkább porszívózni szoktam, egyszerűen nem tudok sepregetni, össze-vissza szállnak a darabkák, és az őrületbe lehet vele kergetni, porszívóval pedig kétszer alaposan végigmegyek, és teljesen jó!

: )


Én is félek, mi lesz szülés után, anyukámmal és a tesómmal lakok, ő alig van itthon, de anyukám már kezd annyira nem törődni az ilyenekkel, hogy egyszerűbb kimondaniuk, hogy házsártos vagyok, mint azt, hogy precíz.

(Tény, ha porszívózás és felmosás után leesnek a morzsadarabkák a pultról, mert bénán törlik le a pultot, akkor sárkánnyá változok, és tüzet okádok, vagy értetlenül rázom a fejem, már ez is kiborítja őket.)

2012. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én is kb így takarítok, mint te. 20 hetes kismama vagyok, és van egy két éves kislányom, veszélyeztetett vagyok, így most kevesebbet takarítok, inkább igyekszem a tisztaságot tartani ilyenekkel, mint a morzsa felszedés, és cipő/papucs levétel. :)

Viszont anyóssal lakunk, aki nagyon kedves, de egyszerűen nem azt jelenti neki a tisztaság, mint nekem. Nehéz így rászólni bármi miatt is. Ha nagyon kiakadok már valamin, a férjem szokott beszélni vele, máskor meg csak utalgatok dolgokra, vagy kihangsúlyozom, hogy most valamit feltakarítok, vagy valami után megmosom a kezem. :S

2012. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
ha mellékes információ, hogy terhes vagy, akkor miért közölted? sztem senkit nem érdekel, hogy pujád lesz.
2012. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ó, 7-es válaszoló, te utolsó r.h.dék, mégis miből vetted ki, hogy cig.ny a kérdező?????

Azok nem mosnak, csak a vöröskereszttől kapnak ruhát, és ha koszos lesz, vagy nem tetszik nekik, akkor kidobják a ház mellé. A rend szót nem ismerik, nem fürdenek, és még soroljam???????

Vááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!

2012. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
minden gyereket pujának hívok, nem mondtam h cigány :D
2012. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nézz utána a jelentésének! Ez, tekintettel, hogy c.gánnyal kapcsolatos, sértő!
2012. máj. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!