Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Villanysütő több éves (5 év)...

Rowena kérdése:

Villanysütő több éves (5 év) ráégett szennyeződését hogyan tudom kitisztítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek! Édesanyámnak 5 éve vettem kombinált tűzhelyet. Amúgy egy nagyon tip-top asszonyka, de mint mostanában kiderült a sütőt azóta sem tisztította ki. Kétségbe estem. Én az enyémet használat után kimosom, így sosem kellett még suvickolnom.

Az övé borzalom. Hideg zsíroldót használtam - eredmény semmi. Ciff-fel, (remélem jól írtam!), majd szódabikarbónával súroltam, -eredmény alig valami. Mit csináljak? A ventillátornál és a felső gril-fűtőszálnál hogy lesz tiszta, úgy hogy ne menjen be ez a vastag szutymó? Nagyon kérlek, segítsetek. Muszály valahogy kitisztítanom.


2012. máj. 14. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs teljesen elszenesedve a ráégett "kosz", akkor tömény HaOH-oldat (nátrium-hidroxid, szigorúan(!) csak gumikesztyűben!!!) csodákra képes. Ha már elszenesedett, akkor gyakorlatilag csak levakarni tudod, mert minden más károsítja a zománcot is. Opcionálisan megpróbálhatod az elszenesedett mocskot kis teljesítményű gázégővel, lapos égőfejjel felhólyagosítani (mint a festéket), úgy könnyebben levakarod (már feltéve, hogy tudsz megfelelően bánni a gázégővel)
2012. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hol lehet beszerezni a nátrium-hidroxidot? Hipermarketekben? Esetleg gyógynövény-boltokban? Vagy máshol?
2012. máj. 14. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyszerboltban. Nem méreg-engedélyes, úgyhogy szabadon vásárolható. Ált. 1kg-os kiszerelés kb. 1000 forint.
2012. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Majd kipróbálom.
2012. máj. 14. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Környezetbarát megoldás az Almawin narancsolajos tisztítószere és az EMC lime is.
2012. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ezek mennyire erősek? Mint írtam, eléggé makacs, ráégett trutymó ellen kéne találnom valamit.
2012. máj. 15. 09:20
 7/7 anonim válasza:
100%
A NaOH jó tanács, de nagyon óvatosan vele! (nekem még mindig látszik a karomon, hogy pár éve a 35%-os vizes oldara rácseppent.) A többi meg, háááááát... ha a hideg zsíroldó sem viszi, akkor tényleg csak levakarni vagy leégetni lehet.
2012. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!