Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha 60 fokon mosnék ki egy...

Ha 60 fokon mosnék ki egy olyan frottír (tiszta pamut) fürdőköpenyt, amire az van írva, hogy 40 fokon mosható kímélő mosással, akkor mi történne? Összemenne egy kicsit?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 00:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kifakulhat a színe, vagy kicsit összemehet.
2012. máj. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
A frottír nem megy össze,mert nem gyapjúból van. Ha ecettel öblítesz,akkor a színét sem veszti el. Nem lesz semmi baja 60 fokon.
2012. máj. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A frottír pamutból van és a pamut összemegy, igen
2012. máj. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

ELVILEG a pamut is össze tud menni, de a kapható kész ruhák már elöre ki lettek fözve még anyagban, ezért nem megszokott, hogy összemegy.

A 40 fokot azért irják rá, mert igy a gyártó cég nem kötelezhetö kártéritésre/cserére, ha valami félresikerül a mosásnál, de ez csak olyan, mint amikor a vizre ráirják, hogy csak fél évig fogyasztható.


A fürdököpenyeket, törölközöket, lepedöket úgy kell gyártani, hogy a kifözést is kibirják, mert sok esetben ma´sképp nem lehet fertötleniteni.

A túl forró mosástól esetleg meggyürösik az anyaga, ha több szinü, akkor összefoghatják egymást a szinek, de összemenni nem szokott.


textilmérnök vagyok.

2012. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
pedig az itthoni eredetileg 70*70 cm-es textilpelenkáink már csak 65*65 cm körüliek, 60 foknál magasabb hőfokon nem mostam ki őket. úgy tűnik ezeket nem főzték elő
2012. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy valaki elég "élelmes" volt és a nyers pelenkaanyagból szabta a pelenkát, mert igy zgyanannyi anyagból többet tud eladni. De ettöl függetlenül nem ez a normális.
2012. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
értem :( nem is örülök neki, hogy összement, mert én valóban pelenkázásra használom és jobb volt az eredeti méretéban
2012. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is megy össze és nem is fakul meg az tuti hogy meg fog keményedni, főleg hosszútávon, tehát ha gyakran magas hőfokon mosod!
2012. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Ez nagy tévedés, attól, hogy magas fokon mosod a ruhßakat, nem lesznek kemények. Kiváncsi lennék, mivel magyaráznád ezt, ugyanis ilyen nincs.

A ruhák attól lesznek kemények, ha a mosószer nem lesz rendesen kiöblitve (mert túl sok mosószert ad valaki a gépbe), vagy ha sok öblitöt használ és teljesen bevonja az anyagot.

2012. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Akkor valószínű kipróbálom majd a 60 fokos mosást. Nagyon remélem, hogy nem megy majd tönkre! Kicsit drága volt. Ugye, csak a poliészter anyagból készült fürdőköpenyek kedvező árúak, de olyat meg nem akartam, pont azért, mert nem lehet igazán tisztára mosni, azoknál tényleg nem használható a 60 fok.
2012. máj. 15. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!