Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért helységenként mentek...

Miért helységenként mentek végig nagytakaritáskor? Én mindig ugycsinálom hogy leveszem a függönyt mindenhol, aztán kipucolom az ablakot mindenhol

Figyelt kérdés

nekem egyszerűbbnek tünt ez!Ismerősöm is régen ugy csinálta hogy helységenként, mikor mondtam neki hogy könyebb igy ,rá állt és azóta igy csinálja.


Én függöny mosással szoktam minden nagytakaritást kezdeni leveszem mindenhol. Míg a gép mossa összes ablakot kipucolom. Aztán fölrakom mindenhová a függönyt.Nekem igy jobb érzés ,hogy minden ablak kész van mint, hogy egy szoba legyen készen. Aztán föltörlök mindenhol persze előtte föl söprök. Ha már a kezemben van a söprű miért ne csinálnám meg minden helységben ugyan azt!!Utánna port törlök ,de mivel ez is a kezemben van mindenhol letörlöm a port .


Ha viszont helységenként csinálom 1 helység 1 nap, akkor mire végzem minden helységgel akkora már poros az első szoba amit elsőnek csináltam. Persze ablak mosás is egy nap, de akkor legalább ha jön valaki nem azt gondolja hogy egy szoba tiszta a többi piszkos hanem hogy minden ablakom csilli villi. Vagyis szeretem ha öblitő szagú a függöny hamár kimosom és illatos mossam ki egy nap az egész házban,mert akkor az egész ház illatos lessz!



Szóval én már probáltam a másik módszert is nekem ez jobban bevált hogy egy dolgot csinálok és akkor egész házon végigmegyek ekkor. mert azt is észrevettem ,hogy ha pl egyszobában dolgozom csak és készvan a söprögetés akkor átállni egy másik munkára nehezebb mint egész nap csak söprögetni minden helységet mert kijövök abból a ritmusból a sok munkaválltás miatt!


pl. ha a sarkokat körbemosom szivaccsal akkor nekem könyebb hogyha már a szivacs a kezmben van akkor miért ne menjek végig az agész házon igy?


2009. jún. 27. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hm...én pedig minden szobát egyesével csinálok meg.előszőr mindig a fürdőt és a wc-t(egybe van) szép tisztára, a csempéket a pipere polcokat,szal alaposan végig megyek mindenen.főleg a klotyot vagy 5X átmosom jó alaposan


azután jön az előszoba,ott csak felseprek felmosok törölgetek.

aztán jön a konyha...mosogatás,mikro tisztitás,törölgetés...stb.

ezután a nagyszoba,na persze ott a legnagyobb a meló...és ezt kb 3-4 óra alatt elvégzem :)

nekem így könyebb :)

2009. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a fürdőt és a wc-t azt én is külön szoktam!De amúgy nem szobénként vagy helységenként megyek
2009. jún. 27. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom, mármint nem helyiségenként haladok, hanem tevékenységenként.
2009. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem te nagyon ügyi vagy, én is így szoktam takarítani. Viszont figyelj a sorrendre! Első legyen a portalanítás aztán függöny mosás, ablak pucolás és porszívózást kövesse a felmosás. Ha először teszed rendbe az ablakot meg a padlót és a portalanítás a végére marad, vissza megy a por az ablakra meg a földre miközben törlöd le.
2009. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az egyszerre egy helység híve vagyok.

A függöny felrakást utoljára hagyom, mivel a portörlés és porszívózás során nagyon sok por rakódna megint rá.

Nálad a portörlésnél, pókhálózásnál, porszívózásnál nem lesz újra poros a függyönyöd?

2009. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mikor felrakom a függönyt akkor már nálam a függöny oörül le van törölve a por igy nemlessz koszos. de amugy utóljára szoktam hagyni a portörlést
2009. jún. 28. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy ahány ház, annyi szokás! :)

Végülis majdnem mindegy milyen sorrendben csináljuk, a lényeg a végeredmény. :) A tiszta, friss lakás. :)

(utolsó válaszoló)

2009. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!