Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fürdőszobában kis sötét...

A fürdőszobában kis sötét szúnyoglárva-szerű férgek /kukacok hemzsegnek! MIK EZEK?

Figyelt kérdés

Minden céljuk, hogy felfelé másszanak Wc-re kádra, falra, és ezután meg fonalat engednek és próbálnak leereszkedni és lógnak. Már nem merek bemenni, minden elárasztottak! És ha szétnyomok 50-et másik 100 jön. Nagyon nyirkos a fürdő.

Úgy közlekednek mint a hernyók: felpúposodik, összehúzza magát és utána meg előre nyújtózik. Kicsi de hamar nagy utat meg tesznek.... Valakinek van ötlete? Hogy lehet megszabadulni tőlük?



2012. jún. 7. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
de hol mennek be?
2012. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem hívj ki egy rovarírtót :(
2012. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Háát nem tudom, jöhetnek a lefolyón is, de a rosszul záródó ablakon is. Albérlet... De ha tudnám mi ez, nem kérdezném :)
2012. jún. 7. 17:14
 4/6 polarbeer válasza:
100%

Ezek valami kisméretű, fiatal lepkehernyók lesznek. A természetben magas fákon kelnek ki a petékből, és hogy minél messzebb jussanak, pókfonal szerű fonalat engednek ki magukból, és várják, hogy a szél szárnyán utazzanak ezzel a vékony fonállal, és elérjenek egy másik fáig. Ez azért van, hogy a sok hernyó ne egyetlen fán éljen, ne legyenek vetélytársai egymásnak. Az idősebb hernyók már nagyobb súlyúak, nem képesek fonálon csüngve várni a szelet, ezért az idősebb hernyók elveszítik ezt a képességüket.


Még sosem láttam lakásban nagyobb tömegben őket, 1-2 darabot könnyen behord az ember a ruhájával, de ennyit?!?!

Az esetleg lehet, hogy ősszel lepetézett a nőstény lepke valami olyan helyre (ruha, pokróc, stb), amit nyáron, kora ősszel a szabadban tartottatok, de a hideg elől bevittétek, és most, bent a lakásban ezek a peték kikeltek.


Ezek növényi részeket esznek, lakásban nem érzik jól magukat. Ha ezek a fiatalok nem kapnak enni, néhány napon belül elpusztulnak. Márpedig nem kellemes élőhely számukra a WC és a kád. :D

Én szerintem túl radikális kártevőírtás nem szükséges, ha jól besósavazol a WC-be, és becsukod az ajtót, attól a felszabaduló klórtól elpusztulnak. Vagy esetleg Cemotoxot (nem tudom, hogy van leírva :))) ) ajánlok, vagy valami rovarölő spray-t, ezek nem olyan ellenállóak, mint a csótány, nagyon hamar elpusztulnak. De mint említettem, elpusztulnak táplálékhiány miatt maguk is pár napon belül.


Ha kimúltak, akkor a pókhálózást ne feledd majd el a falakon, plusz egyszer felsöpresz, és kész :)

Mintha mi se történt volna.


Remélem, tudtam segíteni, üdv.:

polarbeer :) :D

2012. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, már kivégeztük őket rovarirtóval. :D Kár hogy ide nem tudok képet csatolni egy élő példányról :D :D :D
2012. jún. 11. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk is előfordult, mi is rovarirtót vetettünk be. Sajnos a nyirkos helyen nálunk is elő jöttek.
2012. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!