Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a jó mosás titka?

Mi a jó mosás titka?

Figyelt kérdés
Olyan nehezen tudom eldönteni néha, hogy mit tegyek a fehérek vagy a színesek közé vagy hogy hány fokon mossak! Az elmondható, hogy a 40 fokot szinte minden ruha bírja? Vagy inkább csak 30? Magamra mosok össz-vissz és így különösen nehéz kihozni 1 rendes adagot, szétválogatni meg ugye muszáj.
2012. jún. 8. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Amikor megveszel egy ruhát, mindig nézd meg a címkét. Én mindent 40 fokon mosok, kivéve amit csak 30 fokon lehet. Ezeket a ruhákat megjegyzem, amikor megveszem, így könnyű kiválogatni.

De amúgy a legtöbb 30 fokon mosható ruha is mosható 40 fokon, csak hamarabb tönkremegy.


Ha nem jön ki egy rendes adag, akkor moss félprogramon. Az pont az olyan esetekre van kitalálva, mint a tiéd :)


Hogy mit mivel moss, azt nagyjából úgy célszerű eldönteni, hogy a kérdéses ruhadarabokat úgy osztod el, hogy kb. azonos mennyiségű legyen a fehér és a színes mosnivaló is.

2012. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én a törölközőkön kívül mindent 40 fokon mosok.

3 kupacot szoktam csinálni:

1 sötét (fekete, barna, szürke, kék, zöld, sötétlila ruhák),

1 fehér (a fehér árnyalatai)

és 1 színes kupacot (rózsaszín, világoslila, citromsárga, narancssárga, drapp ruhák).


A törölközőket 90 fokon, és hosszú programon mosom.


A nagyon kényes, finom anyagú ruhákat sokszor kézzel mosom ki. (Pl. vékony nyári szoknyák)

2012. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Fehéret csak fehérrel moss együtt.



Minden mosáshoz (még fehérhez is) szoktam javasolni a színfogókendő használatát.


A két legjobb minőség:

Dm saját márkás színfogókendője és a

Perlux színfogókendő.

2012. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De például a piros az szerintem nagyon mumus egy szín. Azt mihez teszitek? Nem első mosás alkalmával, hanem amikor már többször volt mosva. És a citromsárgát ti nem szoktátok a fehérekhez rakni? Nálam az is kakukktojás.
2012. jún. 8. 12:36
 5/15 anonim ***** válasza:

A piros mehet a színesekhez. A sárga nálam jolly joker: hol a színesekkel, hol a fehérekkel mosom. Csak fehérítős mosásba nem teszem bele.

A színfogó kendő is jó ötlet, csak nagyon drága. Alapból 50-60 Ft egy mosás, ezt megduplázza :S

2012. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2. voltam. A pirosat a színes kupacba teszem (rózsaszín, citromsárga közé.)
2012. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálam sötét, világos, és törölköző/fehérnemű mosás van.

Világosba mennek a fehér, halvány, világos színű ruhák.

Sötétbe a feketék, farmerok, kék, barna, zöld...

Tehát ránézésre sötétnek vagy világosnak találom-e.

A sötét "fehérneműket" a sötétekkel mosom, de a világosakat, a törölközőkkel eggyütt 60 fokon.

Ha van egy vegyes színű ruhadarab, tehát pl. fekete-fehér csíkos, akkor a sötétek közé teszem, mert inkább egy ruhát fogjanak be a sötétek, mint egy ruha fogjon be egy egész adag világosat.

De még egyszer sem fordult elő, hogy összefogták volna egymást a ruhák.

2012. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És a sötét/ világos ruhákat 40 fokon mosod?
2012. jún. 8. 16:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen.

Ja, és a konyharuhákat is 60 fokon mosom.

A törölközőkkel eggyütt.

Ezért kapok majd megjegyzéseket, de egyszerűen nincs annyi, hogy érdemes legyen beindítani egy mosást miattuk. Egyébként pedig nem szoktam velük zsíros dolgokat törölni, fogni, csak a tiszta vizet törlöm le velük a pultról, és a kezemről, tehát túlzottan nem is piszkosak.

2012. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem. Mindenkinek köszönöm a segítséget! Majdcsak belejövök én is. :)
2012. jún. 8. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!