Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet tenni, ha egy piros...

Enigmapont kérdése:

Mit lehet tenni, ha egy piros ruha minden mas ruhamat osszefogott a mosaskor? Van ra esetleg valami mod?

Figyelt kérdés
Van ami meroben mas szinu lett, a vilagoskek farmerok pedig piros foltosak.
2012. jún. 9. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Néhányszor mosd őket újra. Tegyél színfogó kendőket is a mosásba, így hamarabb eltűnnek a piros foltok.
2012. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én hiába hypóztam ki a farmeromat, nem jött ki a rózsaszínes átnyalat belőle, úgy hogy úgy hordom.
2012. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
43%

Ez a színfogó kendő hogy működik?Újabb okos találmány a hülye embereknek?Már elnézést a bocsánatért!:D

Mindig odaúszik a vízben a ruhák között,ahol a legtöbb színes levet érzékeli?Mert ha nem,akkor semmi értelme.:D

2012. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a szinfogo kendo akkor is mukodik, ha mar olyan lett a ruha (2 mosas utan is) es megszaradt?
2012. jún. 9. 11:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy működik, én itt olvastam és kipróbáltam. Van egy mellényem, amit eddig nem tudtam kimosni, mert piros-fehér és a piros befogta a fehér részt. A kendővel viszont sikerült, még az is kijött, amit befogott. A kendő meg piros volt, amikor kiszedtem.


Nem kell érzékelnie, hol színezett a víz, ha nincs túltömve a dob, akkor ahogy keveredik a mosásban a víz, össze tudja szedni a színeket. Nyilván valami olyan anyagból van, ami ezt csinálja. Ha egy dob ruhát összemosol, ott is látszik, hogy nem egyformán fogja meg a különféle anyagokat. Például az erősen műszálasakat egyáltalán nem, a pamutot viszont eléggé. Hát a kendő anyaga valami extra pamut leeht :D


Mondjuk elég drága, de jelen esetben szerintem érdemes beruházni rá.

2012. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem működik. Az a lényeg, hogy a szín kijöjjön a ruhákból.

Évekkel korábban jártam így, még híre se volt színfogó kendőnek. Akkor otthon hordtam egy darabig azokat a ruhákat, és mindig kimostam. Kb. 15-20 mosás után nyerték vissza az eredeti színüket, mindenféle kendő nélkül. Kendővel szerintem max. 10 mosás elég lesz.

2012. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Erdekes... Utana nezek. (En kulfoldon lakom.)
2012. jún. 9. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:

a szinfogó kendő a vízben lévő "színt" fogja meg.

ha nem szárítod meg a ruhákat hanem azonnal újramosod, akkor kijön belőle a piros (lehet, hog többször kell hozzá mosni, de kijön)

2012. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A leghatékonyabb színfogókendők:

DM saját márkás terméke

Perlux

2012. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A színfogókendőt még fehér ruhákhoz is javaslom használni.
2012. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!