Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gipszkarton falra hogyan...

Gipszkarton falra hogyan tegyek fel a padlószőnyeg és a fal találkozásához fa takarólécet? Szögbelövővel?

Figyelt kérdés
Amerikában élek és minden házat gipszkartonból építenek, szeretnék a padlószőnyeg és a falhoz takarólécet tenni, de ragasztani nem lehet az ilyet, kalapáccsal beszögelni meg azért nem tudom, mert ahogy beverem az első szöget és továbbmegyek, a többire, ahogy attól rezeg az egész takaróléc az előzőleg bevert szög kijön a gipszkartonból. Mit csináljak? Arra gondoltam, hogy szögbelövővel belövöm.Vélemény?

2012. jún. 15. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
tipli, csavar, de gipszkartonba valót vegyél.a szögbelövő csak átszakítja még a szomszéd házat is.
2012. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg valami csavarral csavarozzam fel? De félek, hogy az se fogja meg?! Vagy vegyek gipszkartonhoz tiplit, fúrjam át a lécet és a falat, tegyem bele a tiplit és úgy csavarozzam bele?
2012. jún. 15. 20:03
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, közben én is idáig jutottam, hogy nem akarom, hogy a szomszéd kutyája is megdögöljön egy gellert kapott szögtől:D

Okés, akkor tipli meg csavar, aztán csókolom. 40-50cm-enként megcsavarozom az már elég nem?

2012. jún. 15. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Fúrógéppel óvatosan fúrj bele. Milyen anyagból van a belső tartószerkezete? Fém vagy fa? A padlónál lent biztosan van egy vízszintesen menő tartóléc, abba fúrj bele. Ha a tartószerkezet fából van, akkor facsavart, ha fémből akkor lemezcsavart használj.
2012. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem egyenletlen a fal. ragasztani is lehet. Nem?
2012. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát az itteni munkát nem jellemezném, olyan a fal mint az ökörhu@yozás, tehát ragasztani nem tudom sajnos...

Ha jól látom, az alján van egy fa vezető, de úgy gondolom, hogy a tartószerkezet is fából van, lévén Amerikában rengeteg a fa. A legbiztosabb megoldás a szárnyas tipli használata lenne, arról nem is beszélve, hogy hamarosan bővül a család, és ha esetleg valamit szeretnék változtatni, akkor egyszerűen csak lecsavarom a takarókat, mivel elképzelhető, hogy padlószőnyeget kivágom innen, aztán leparkettázom az egészet.

Mivel nem én építettem a házat, így nem tudom, hogy milyen a tartószerkezet ezért akarok biztosra menni a szárnyas tiplikkel.

2012. jún. 15. 20:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatsz szögbelövő pisztolyt. Méghogy átlövi a falat...

A 3,2mm-es hátfalat lőjük fel vele.

Egy pötty sziló és mehet a szeg.

Pl ezzel: [link]

2012. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, eddig is szögbelövővel voltak fent, tehát azzal is meg lehetne csinálni, de mivel csak ilyen kompresszorost lehet itt kapni, $300-ért, ami egyébként nem is zavarna, mert később is jó lesz az még, de soha nem használtam ilyet, nem tudom, hogy van-e ezeken nyomásszabályzó, vagy valami ilyesmi, tehát inkább vettem szárnyastiplit, fúrom, csavarozom fel őket:D


Köszi a segítséget!

2012. jún. 15. 23:28
 9/10 anonim ***** válasza:
fizeted az utiköltséget..megyek ingyen megcsinálom..viszek tiplit is....
2012. jún. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D Igen így lennének páran, de már megcsináltam!
2012. jún. 19. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!