Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Befogta egy felsőmet foltokban...

Befogta egy felsőmet foltokban az új kék ruhám, mivel szedhetném ki? Mit tegyek a ruhával és a foltokkal?

Figyelt kérdés
Még csak 3 napja fogta be. Fehér és barack színű 'csíkot' fogta be, ugyanazon ruhán lévő kék szín. És a fehérből még akkor kicsit kiszedtem a kéket, úgyhogy most már nem foltos, hanem világos kékesfehér színe lett az alján és a tetején. És nem olyan nagyon sötétek a foltok. Hogy hozhatnám ki belőle?

2012. jún. 15. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami olyan fehérítő mosószerrel mosd ki, amiben nincs klór.
2012. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És az nem fogja kifakítani vagy fehéríteni a kéket és a barackos sárga színt benne? Mert eredetileg nagyon élénk szép színe volt.

És a kék szín még mindig fog, és ereszt a ruhából.

2012. jún. 15. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:

A fehérítő az nyilvánvalóan ki fogja fakítani a színeket.

Vegyél színfogó kendőt pl. DM saját márkás terméke

és mosd ki a blúzt magában.

2012. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És ha színfogót rakok bele, attól még nem fogja befogni a mosáskor a világos színeket kékre? Mert már egyszer beraktam mosni 1 színfogóval, és kék lett a fehér, olyan világoskék féle.

Most így meg fehér venish-sel dörzsöltem a fehéret és hagytam állni rajta, de a 2 szín találkozásánál maradtak sötétebb foltok és csíkok. Viszont a sárgás színbe már több kék szín lett.

Megpróbáljam kimosni megint színfogóval? Hányat rakjak, hogy hatásos legyen, és ne fogja be? Nekem Rosszmanos van.

Szerintem még foghat a ruha, valamennyire biztos..

2012. jún. 16. 22:25
 5/6 anonim ***** válasza:
a kék ruhádat mosd külön 1 darabig, a többihez pedig tegyél Vanish-t. Ha sötétkék, akkor mosd hideg vízben kézimosással.
2014. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 1 ruhán van a 3 szín akkor nagyon nehéz, mosd hideg vízben, és használj Vanisht.
2014. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!