Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Festettünk, és a festék...

Festettünk, és a festék befogta az egyik ruhámat. Ki jön az valamivel?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 08:31
 1/10 gelazso ***** válasza:
21%
a festék tipusától függ. gyakran csak a hideg olló tudja eltávolítani a festéket a ruhából
2012. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Márts egy darabka vattát egy kis lakkbenzinbe(ha zománcfestékről van szó)és azzal próbálkozz.A diszperziós festéket pedig próbáld vízzel.Nem tudom milyen festékről van szó, jó lenne ha megírnád, mert nem mindegy.
2012. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Festő tanította velem:

Ami azt a festéket oldja, az a ruhából is kiviszi.

Vagyis, ha másról nem, jusson eszedbe, hogy festés végén a festő az ecsetjeit miben mosta ki. Tiszta vizet engedett-e befőttes üvegbe, vagy üzletben vásárolt valamilyen hígítóba mártogatta, áztatta az ecseteket.

No az viszi ki a ruhádból is, amit ő használt!

2012. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Vízzel oldódó festékről van szó, de a mosás nem vitte ki
2012. júl. 18. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha vízben oldódó, akkor az kijön a vízben, csak idő kérdése: ha már régen történt, és jól beleszáradt, tovább kell áztatni, nehezebb ügy.

Ilyenkor nem csak az a cél, hogy az festék kimenjen, hanem hogy a ruha is ép maradjon, ne jöjjön ki annak is a színe. Ezért célszerű egy hasonló anyagon (vagy a ruhán egy kevésbé feltűnő részén) kísérletezni, hogy az alkohol, stb. a ruha színét is viszi-e, mert ha igen, akkor nem nyerő.

2012. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
18%
Igen ecetes olloval
2012. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 diacica18 válasza:
Hígítóval kijön:)
2012. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
IGEN, ha mással nem ollóval biztos /kivághatod/.
2012. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Johnydio válasza:
100%

Kedves kérdező! A ruhát véleményem szerint buktad.

-A vizes festékekkel festett homlokzatról miért nem jön le esőben a festék?

-???

-Mert a víz nem oldja vissza.

Esetleg agresszív oldószerekkel vissza lehet oldani (pl nitro), de bele fogod mosni a szövet szálaiba, és nyoma marad.

Próbáld meg szárazon kitördelni a szálak közül, ha mákod van kikopik a maradék.

2012. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Baglyocska00 válasza:
Én DIY videeót csináltam és befestettem a táskát kékte de nem az egészet és nem jött ki a meleg vízzel da majd még megpróbálom beáztatni.Előre köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!