Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitöl kemények mosás után a...

Mitöl kemények mosás után a törölközők? Szabályosan szúrnak. Mivel puhíthatom őket? Ariellel mosok coccolinoval öblítek. Calgont nem használok, csak a vízlágyító golyót.

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 12:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kicsivel talán puhábbak a türcsik. Mindenesetre kísèrletezem tovább.
2012. júl. 20. 07:03
 12/19 anonim válasza:
Szerintem mind1 mit használsz kemény lesz. Egyedüli megoldás a szárítógép, ha megteheted! Na abban tényleg pihe-puha lesz. Visszapattan róla a plüssmaci, mint a reklámban! :-)
2012. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

melyik az a háziasszonyok gyöngye, aki itt lepontoz? az ecet pl. miért nem hasznos válasz?

sose fogom megérteni

2012. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
40 fokon szoktam mosni házi mosóporral és öblítővel. A centrifugát mindig alacsonyabb fordulatszámon használom mert megtöri a ruhát. Így pihe puha minden. :D
2012. aug. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Már mindent kipróbáltam. Nem puhább. Sem az ecet, sem az alacsnyabb fordulatszám, sem a mosószóda nem jött be.

:-(

2012. aug. 2. 10:42
 16/19 anonim ***** válasza:

Bizony egy időben lehetett kapni, csak az volt a boltokban, olyan törölközőket, amik mennél több mosás után inkább hasonlított a smirklihez.

Szerintem cseréld le öket!

2012. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Éppen most puhítottam meg a törölközőket. Leírom hogyan sikerült:


1. Mosása 40 fokon. Magasabb hőfokon ne mosd.

2. Mosása "sokvizes" programmal. Amikor látod azt, hogy majdnem az üveg feléig van víz töltve. A mi LG-nken pl a Blanket program mos így.

3. Vízlágyítónak Lidl W5 terméket használok, nagyon olcsó, sokan mondják nem érdemes vzlágyítót használni, értelmetlen. Még ha így is van minimális pénzt veszítek, ugyanis 51 db kerül 1000 Ft-ba.


4. Nagyon sokan nem tudják, hogy a mosószer és adalékanyagok nagy része ott marad a mosógép alján, ami majd távozik. Szóval én mindent vízzel higítva öntök a gépbe, majd amikor engedi magába a vizet, akkor öntöm hozzá, így a vegyszerek nem tapadnak a mosógép aljához: beleértve vízlágyítót, mosószert és öblítőt is.


5. Mosószer:

[link]

Olyan mosógél, amibe öblítő is van. De ennek ellenére is teszek hozzá öblítőt.


6. Ne moss sok törölközőt egyszerre, a dob max. félig legyen.


7. Nagyon kikell öblíteni belőlük a mosószert!!!

A mi LG gépünk 3-szor öblít. A vastag törölközőkben nagyon benne tud maradni a mosószer, ezekhez kevés a 3 öblítés. Én ráteszek plusz 3 öblítést, így összesen 6-szoros öblítésen mennek át a törölközők! Simán annyi a teendő, hogy végez a program. Utána öblítés+centri program. Végez, utána megint.


8. Nyugodtan az utolsó öblítővízbe belemehet másfél-két adag jó minőségű német öblítő: [link]

De a magyar kék Lenor is nagyon puhít.

Viszont a hajamhoz és arcomhoz használt törölközőket nem öblítőzöm, azokat kiveszem az 5. öblítés és centri után. Szóval a 6. egyben utolsó öblítéshez öntöm az öblítőt, vízzel felhigítva persze 1 literes flakonba.


9. Legnagyobb fordulaton centrizve, hogy minél több víz kimenjen a törölközőkből.


10. Az eredmény: a régi kemény 15-20 éves régi, kemény, de amúgy jó törölközők megpuhultak.

2013. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ezt kipróbálom. Már máshogyan mosok én is, leírom hogyan sikerült.
2013. febr. 3. 12:08
 19/19 A kérdező kommentje:
Ja és KÖSZÖNÖM.
2013. febr. 3. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!