Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet szönyeget tisztitan...

Hogy lehet szönyeget tisztitani mosas es vanish nelkul? Valami regi tanacsra lenne szüksegem

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 09:52
 1/8 anonim válasza:
Mosószeres-vizes kefével próbáltad már? Nekem be szokott jönni, és utána szép lesz.
2012. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 rész ecet, 9 rész vizet szoktam összeönteni és ezzel átkefélem a szőnyeget. Tisztít, de főleg élénkíti a kifakult színt. Viszont nem minden anyag bírja.
2012. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ecetes módszereken kívül (ha nem bírod az ecetszagot, vagy nem akarod nedvesíteni a szőnyeget):

Beszórod szódabikarbónával, belekeféled egy puhább körömkefével, vagy egy rossz ruhakefével, felporszívózod.

2012. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a szódabikarbóna, de szerintem a só olcsóbb. Bőven szórd be sóval, hagy állni kb. 1 órát és jól porszívózd át. Nekem bevált.
2012. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia! A legjobb módszer hóval beteríteni,jól beletaposni és seprüvel lesöpörni! Gyerekkoromban mindig így csináltuk! Persze ezt csak télen lehet!!!! :))
2012. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Miket hallok it? Besózni és 1 órát rajta hagyni? Szét eszi a szőnyeget!

Fél vödör tiszta vízbe: fél dl ecet

1 evőkanál só.

A só lágyítja a vizet és feloldja a foltokat, az ecettől szép élénk szinét, mintázatát kapja vissza a szőnyeg.

Egy tiszta puha ruhadarabbal (egy régi flanel ing v. hasonló) val lehető legszárazabbra dörzsöld.

Pár óra és száraz az egész, de tekerd össze a szőnyeget és alatta mossál fel, majd száradás után terítsd rá vissza a szőnyeget. (Persze, ha nem padlószőnyeged van)

Én minden télen az első nagy tiszta hóba ki szoktam vinni az udvarra és színével lefelé jól kicsapkodom belőle a port, majd visszafordítva megszórom tiszta hóval és lesöpröm, Ezt addig ismételem, amíg tiszta lessz a róla lesöpört hó.

2012. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Helyesírási hibáért bocsi és elfelejtettem írni, hogy az ecetes-sós vízzel darabonként, térdenállva kikefélem a szőnyeget.

Azért kell puha ruhával szárazra dörzsölni és alatta felmosni, hogy ne szívja fel a padlót a vizes szőnyeg, ha nem padlószőnyeg.

2012. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óóóóó, itt több kérdés is felmerül.

Mekkora vödör? Hány %-os töménységű ecet?

2015. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!