Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Eldugult a mosogatónk, és...

Eldugult a mosogatónk, és ezzel egyidőben a fürdőszobai mosdó is, gondolom valahol a falban találkoznak a csövek, azért történt párhuzamosan a dolog. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már beleöntöttem Domestos duguláshárítót 2 üveggel is, mégsem történt javulás...nagyon-nagyon lassan csurgadozik le csak, ezért arra is gyanakszom, hogy talán elég mélyen van a probléma...mit tehetnék még? Vagy tuti nem tudom megoldani szerelő nélkül?
2008. máj. 11. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csőgörény. Párszáz forint az obiban. Le kell "küldeni", kicsit megtekergetni, és talán "javulást" hoz. (Persze érdemes a szifont leszerelve, a falba menő csőbe dugni, mert ha föntről próbálod, és szifonos (nem U-csöves) a lefolyód, akkor a szifonban elakad.
2008. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A vegyszerek nem sokat segítenek, előbb-utóbb mindenképpen szét kell szedni. Ha ügyes vagy, házilag is megoldható. Nekünk műanyag szifonunk van, amit elég könnyű szétcsavarni, én 3 illesztési részen is szétszedtem, és meg is lett a dugulás oka: tele volt összeállt hajszálakkal, amit szépen ki lehetett húzgálni. Utána ecettel átmostam a csöveket, és máris lement a víz.

Előtte feleslegesen költöttem vegyszerekre, az ilyen szennyeződést nem oldják fel. Fém szifonhoz, -legalábbis férfi segítsége nélkül- már szerelő kellhet.

2008. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Elke válasza:
100%

1 szer olvastam egy német újságban,hogy dugulás esetén 1 dobozos cóla tartalmát kell a lefolyóba önteni.A legjobb éjjel amikor már nem használják a mosdód stb.

Nálam bevált.

2008. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül a 3. üveg duguláshárító lötty megoldotta, így nem kellett mást bevetni most!:)
2008. máj. 15. 22:29
 5/6 anonim válasza:
Van egy csatorna tisztító szer, a neve: SZI-FI . Háztartási boltban kapható, kristályszerű anyag. Este 3-4 adagolókanállal öntök a lefolyóba, ráöntök 2 dl forró vizet és reggelig állni hagyom. Reggel leöblítem. Mióta ezt használom még sosem kellett szétszerelni a lefolyókat, mindent felold, még a hajszálakat és a beleragadt szappanhabot is. Nekem 100 % -ban bevált.
2008. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt elfelejtettem, hogy a többi szerhez képest lényegesen olcsóbb, egy nagy doboz (1 kg-os) kb. 800 Ft, és több mint egy évig elég.
2008. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!