Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meglévő betonra aljzatkiegyenl...

Meglévő betonra aljzatkiegyenlités?

Figyelt kérdés
Van egy helység erős beton az alja de nagyon egyenletlen Hogy érdemes megcsinálni? Valahol csak 1cm kell rá máshol meg 4-5 cm Válaszokat köszönöm
2012. aug. 28. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni barkácsáruházakban (OBI, Praktiker, stb.) felhasználásra kész "aljzatkiegyenlítő" anyagot, nagy zsákban árulják, vízzel kell összekeverni és a betonra teríteni...


Ez ÖNTERÜLŐ anyag, vízszintesre terül a felületen, kiegyenlíti az egyenetlenségeket!


Én ilyennel öntöttem le az előszobát, konyhát, remek sima felülete lett, erre ragasztottam le a PVC szőnyeget.


Gyorsan kell vele dolgozni, de egyáltalán nem nehéz!... :-))

2012. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit az előző válaszoló ajánl, az nagyon jó az utolsó rétegnek, de 4-5 cm-t nem lehet vele áthidalni!


Először vegyél estrich betont és az ilyen nagy mélyedéseket töltsd fel azzal, majd amikor már <1cm az egyenetlenség, akkor érdemes aljzatkiegyenlítőt használnod.

2012. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Padlopon a neve. Burkolás előtti szint kiegyenlítésre szolgál.
2012. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
padlopont max csak 1 vagy 2 cm vastagon lehet külömben felreped És ha misunggal csinálom meg?
2012. aug. 28. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen!... Tényleg PADLOPON volt a neve!... :-))


Biztosan lehet vékony betonréteggel is lesimítani, de ahhoz (szerintem) szakember kell, a vékony betonréteghez érteni kell, hogyan kell úgy megcsinálni, hogy jól tapadjon és ne töredezzen fel...


(első beíró voltam)

2012. aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!