Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek a por ellen?

Mit tegyek a por ellen?

Figyelt kérdés

Múltkor kitakarítottam az egész szobámat: szekrények, polcok, íróasztal stb. Felmostam és ki is porszívóztam.

Az ágyam és a székem az új. A függönyök ki voltak mosva szóval azokból se hullhatott ki a sok por.

Mégis 3-4 nap múlva újra láthatóvá vállt a por a bútorokon.

Az ablak egész éjszaka nyitva van, mert nincs klímánk és nagyon meleg lenne. Az ablak az udvarra nyílik.

Kisvárosban lakok szóval a levegő is elég tiszta.

Olvastam, ha párás a lakás attól jobb lehet, a szobámban 40-45%-os páratartalom szokott lenni.



2012. aug. 28. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, várom a válaszokat, nálunk amikor kétnaponta! felmostam-porszívóztam, akkor is volt mindig por, rémes. Télen kevesebb van, mert nem nyitogatjuk annyit az ablakokat.
2012. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ugyanez a helyzet nálunk is, ráadásul allergiás vagyok, szóval én minden nap port törlök.. Kipróbáltam már, hogy nem nyitogatom az ablakot (amúgy is csak bukón van mindig), de az se vált be, ugyanúgy volt por. Nem tudom honnan jönnek a kis porcicák, de hazamehetnének már :D
2012. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez van. Nagy a meleg, nagy a szárazság. Én is hülyét kapok már, amikor x órás takarítás után este végre beülök a kádba, és azt veszem észre, hogy máris tiszta por a kád széle, meg a csap, stb... Mást nem tudsz tenni, mint alaposan kitakarítani, kimosni a függönyöket, felmosni, hogy legalább a mozgással minél kevesebb port verj fel. Ha jön a hideg, szutykos, reves, nyálkás, náthás redva idő, akkor legalább a por kevesebb lesz.
2012. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha a padlón szőnyeg van, attól is lehet porosodás, mert ott összegyűlik. Ilyenkor le kell cserlélni laminált őadlóra vagy parkettára, esetleg járókőre. A rövidebb, gyakrabban mosott hajjal és a saját magunk, főleg a lábfejünk megmosásával megelőzhetjük, hogy sok port behordjunk. Ha túl sok dolog van a polcokon, a szobában szabadon, az is könnyebben megfogja a port, aztán "táplálja" vele az egész szobát. Tudom, mert én is allergiás vagyok rá, mindenféle kis praktikát elmondtak, hogy mit lehet tenni ellene.
2012. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak 3-4 nap múlva? Én minden nap letörölgetek mindent, de a bútorokon és a TV-n pár óra múlva újra ott a por, jön be kintről, főleg most a nagy szárazságban és szélben, nem vettem észre, hogy párásság esetén kevesebb por jönne be, de a magas páratartalom meg más miatt nem jó.
2012. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!