Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csípős paprika, mivel mossam meg?

Csípős paprika, mivel mossam meg?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap folyamán csípős paprikával dolgoztam a konyhán, de utána akármivel moshattam, sehogy sem tudtam leszedni a kezemről ezt a csípős akármit, és sajnos így a kontaktlencsémet sem tudtam azóta se kivenni, mert ha csak a közelébe is nyúlok a szememnek, egyből égetni kezdi... Valami ötlet, hogy milyen kozmetikummal moshatnám meg? Vagy valami régi jól bevált módszer?

2012. szept. 9. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Többször sikáld meg körömkefével, alaposan.
2012. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kezeden "ez a csípős akármi" kémiai nevén kapszaicin. Ettől csípős a paprika. Alkoholban jól oldódik, jó alaposan kellene alkoholban kezet mosni.

Elvileg azoknak a mosó-géleknek vagy mosó-szappanoknak is le kellene hozni, amit olajos munkahelyen dolgozóknak javasolnak pl.: Ultra-derm

Háztartási boltokban, de kozmetikai szakboltokba is kapható...

Jó meleg vizes Ultra-dermes kézmosás le kell, hogy hozza...

2012. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!