Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kiakaszt a mosogatógépem! Ti...

Kiakaszt a mosogatógépem! Ti hogy használjátok? Miket tesztek bele?

Figyelt kérdés

MINDIG BÜDÖSEK AZ EDÉNYEK,:( de minden fullos benne, a tabletta, az öblítő a só és még illatosítót is veszek bele , de csak a LIDLIs almásat mert az nagyon finom illatú a többi bazidrága és nagyon büdi is :( nem bírom(próbáltam sokfélét)aztán mióta kifogyott nem vettem bele de büdösek a poharak edények :( pedig szépen is mosogat, most mérgembe MOSOGATÓSZERT tettem bele, jó habos menet közben de legalább illatos lesz, ti mit tesztek bele? Van valami jó cucc? esetleg tabletta helyett folyékony (ILLATOS) mosogatógépbe való szer?


Sima mosogatószerrel nem lehet használni ahogy olvastam, (pedig a hab miatt így még halkabban is dolgozik :D)



2012. szept. 13. 09:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
persze citrom és ecet is volt már próbálva...most legutóbb már 2x is átmostam citrommal de semmi hatás :(
2012. szept. 13. 09:20
 2/11 anonim ***** válasza:
Ott valami nagy baj lehet a géppel, mi csak mosogatótablettát használjuk, de teljesen jó illatú minden.
2012. szept. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én Somat-ot használok (tablettát, öblítőt és sót), és semmi problémám nincs vele. Semmi mást nem rakok mellé, illatosítót végképp nem.

Lehet kapni mosogatógéptisztítót, egy doboz, ami bele kell akasztani és egy üres mosást csinálni magas hőfokon. Ha ezután is büdös, akkor hívj szerelőt. Nem lehet büdös.


Amit nem lehet: kajamaradékkal beletenni az edényeket. Letörlöd mindig? Mert az lehet büdös...

Meg érdemes kinyitni az ajtaját, ha végzett és lehült, mert ha 2 napig bezárva tartod, tényleg bebüdösödik. És amikor éppen nem használod, akkor sem szabad bezárni az ajtaját (ahogy a mosógépnek sem), mert úgy is bebüdösödik.


Hagyományos mosogatószert ne rakjál bele, mert nem lesz gondod a büdösre, tönkremegy és dobhatod ki.


Amúgy milyen szaga van, amit büdösnek érzel? Mihez hasonlít?

2012. szept. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a bűzelzáróval van gond?
2012. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

havonta mosogatógéptisztító kell be, és tisztítsd a finomszűrőt is rendszeresen.

Néha hagyd kiszáradni, ahogy az előző is mondta. Ha nem tiszta rozsdamentes belül, akkor még ott lehet gond, hogy esetleg megy tönkre.

2012. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran takarítod a szűrőKET a mosogatógépben?
2012. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

figyelj, vagy tabletta, VAGY öblítő meg só stb!


Együtt nem lehet ezeket használni.



Mosogatószert felejtsd el. tönkreteszed a gépet.

Szűrőket tisztítsd ki, időnként járasd meg a gépet üresen és ne tegyél bele olyan edényeket amiken még ott van az ételmaradék!

2012. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Yukióóóó ***** válasza:
ja ja egy belső takarítás+ szűrő mosás biztos jót tenne neki ártani nem árt az biztos , de ha vmi el van dugulva vagy nem jó azt úgy is ki jelzi a gép nem , mert az enyém akkor sípol ( INDESIT ) JA DE NEM MINDIG A LEGDRÁGÁBB CUCCOK A LEGJOBBAK ! most én is a LIDL-BE VETTEM A TABLETTÁT és kellemesen csalódtam tök szépen le mosott mindent az edényekről + az az illatosító is nagyon jó !!!
2012. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

*figyelj, vagy tabletta, VAGY öblítő meg só stb!


Tizenéve használok mosogatógépet. Mindhárom kell bele. Ki is jelzi, ha valamelyik kifogyott. Só akkor nem kell bele, ha nagyon lágy a víz, de Magyarországon SEHOL nem olyan lágy, hogy ne kellene. Ha nem használtok, tönkre fog menni.

Ha öblítő nincs benne, baja nem lesz, de foltosak lesznek az edények. Ez a fehéren nem annyira látszik, nekem füstszínű tányéraim vannak, azok nagyon csúnyák.

Mellette használom a tablettát (én vagyok a Somat-os hozzászóló).


A mosogatógépet havonta tisztítani felesleges, legalábbis mosogatógép-tisztítóval... Ha valakit megnyugtat, csinálja, nem használ, nem is árt...

A szűrőket sem kell hetente kiszedegetni. A mosogatógépbe tisztára törölt (papírral, szalvétával) tányérokat lehet csak berakni, esetleg leöblítve. Csirkecsont, ételmaradék, kenyérmorzsa nem való bele. Ha ezt betartjátok, NEM KELL szűrőt tisztítani, max. évente 1-szer. Annál is inkább, mert ha belekerül az ételmaradék, akkor mosogatás közben az ott kering és keni a többi edényre a kajás-zsíros-mosogatószeres vizet.


De ugyebár ez mind-mind le van írva a használati utasításban... akár drága cucc, akár olcsó.

2012. szept. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

érdekes, az enyémet be kellett állítani, h tablettával vagy só, bors, paprika+öblítővel akarom-e használni.


A használati utasításában le is van írva, h ezeket együtt ne használjam, és, ha váltani akarok az egyik rendszerről a másikra, akkor állítsam át a gépet is. (2 gombot kell megnyomni...)


szóval lehet, h a régebbi típusok nem tesznek különbséget, de az újak már igen.

2012. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!