Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítő hígítása: előre felönti...

Öblítő hígítása: előre felöntitek vízzel és úgy tároljátok hetekig, míg el nem fogy, vagy közvetlen felhasználás előtt hígítjátok csak?

Figyelt kérdés

Eddig mindig úgy csináltam, hogy kupakkal öntöttem az öblítőrekeszbe, majd a még valamennyire öblítős kupakba engedtem vizet és azt öntöttem utána.

Nemrég meguntam, 1:2 arányba és egyszerűen beleöntök két kupakkal.

Nem lesz romlandóbb a felhígított öblítő? Ti hogy csináljátok?



2012. szept. 21. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Bizony romlandóbb lesz ha vízezed.
2012. szept. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mennyivel gyorsabban romlik meg? Kezdem is bánni már, hogy felhígítottam, frusztrál a tudat, hogy biztosan már elkezdett poshadni :D
2012. szept. 22. 01:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogy poshad! Nem fog attól megromlani. 1 hónapot is kibír, én felvizezem előre mindig, egy literes flakonban tartom.
2012. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
felesleges felhígítani az öblítőt, egyszerűen 1 kupak tömény öblítő a rekeszbe és mehet a mosás.... csak macera lenne... a gép egyébként is vízzel keveri össze amikor öblít. Ha meg attól félsz hogy káros a gépednek, megnyugtatlak, vizezve is ugyan olyan káros.. sajnos :(
2012. szept. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előre hígítom, és nálam sokkal tovább tart mint egy hónap, mert két literes flakonba hígítom, és keveset mosok. Semmi gond nem volt soha a hígított öblítővel, nagyon jó illatúak így is a ruháink.
2012. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Alap szabály, hogy ne hígítsd előre, mivel a víz hatására kezdenek az összetevők megváltozni, így pár nap múlva, már kevésbé "hatékony" az öblítő. Hosszabb távon pedig teljesen lebomlik az illatösszetevő. Ez tiszta kémia. Ha "itthoni" öblítőt használsz, azt nem kell hígítani, azt megteszik helyetted a gyártók. :) Mi "kinti" Német öblítőket/mosószereket veszünk és úgy használjuk, hogy 1 kupak öblítő + 1 kupak víz, és indulhat a mosás. :)
2012. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!