Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csak én nem látok "logikát" a...

Csak én nem látok "logikát" a mosogatógépeknél?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnek is van és mind úgy szokta csinálni,hogy mielőtt beteszik az edényt,tányért stb. a gépbe,előtte alaposan lemossák vízzel. Ennyi erővel egy szivaccsal még átdörzsölik és kész is van. Nem hinném hogy ez víz és energia takarékos lenne,sőt.

Vagy ez csak szerintem fura?


2012. okt. 31. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez a része szerintem is fura, hiszen én csak berakok mindent a gépbe, aztán elindítok egy programot. Ha kiszedésnél találok olyant ami nem lett tiszta, azt vagy visszateszem, vagy elmosom kézzel. De csak azt...
2012. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Én is leöblítem a nagyon ételmaradékos edényeket. Szerintem ugyanis egyfelől gusztustalan úgy betenni, másfelől ha azonnal nem kapcsolom be a gépet, akkor büdös is lesz.

Amúgy meg a szűrőben fog landolni, ahol addig büdösödik amíg ki nem takarítom.

Szóval ezért...

És különben a gép ezerszer szebben mosogat mint én, és 9 liter vízzel üzemel egy gyors program. Nekem ennyiből kézzel nem jönne ki (de még ha hozzáadom a pár tányér elöblítését, akkor is OK).

2012. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Én éppen ezért nem veszek mosogatógépet. Ha letisztítva rakom be az edényt, akkor már csak 1-2 mozdulat és tiszta lesz gép nélkül is. Ha nem távolítom el a rátapadt maradékot, akkor dugulást okoz valahol. Különben is, a gép nem tud súrolni és a főzőedények ezt néha igénylik.

Szerintem nagy létszámú vendégsereg vagy sok pohárfogyasztás esetén hasznos, amikor pl. hideg kaját, főleg szendvicseket raknak az asztalra és a sok vendég sok poharat használ. Akkor néha nekem is jól jönne.

2012. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
EGyetertek veled, mivel volt gepem, de ha nem torolod le, oblited el elotte, akkor budos lesz a gep belseje pl., tehat ezert inkabb maradtam a regi rendszernel, s amikor vendegek erkeznek, akkor inkabb a kidobhato muanyag tenyerokat hasznalom, nekem ez igy praktikus es megfelelo is.
2012. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom ti hogy használjátok a gépet de én sosem mosom el előtte.A kajamaradékot kiszedem belőle de nem öblögetem mielőtt beraknám a gépbe , soha.

Lehet rossz tablettát használtok vagy nem jó programon mosogattok.

Nekem nem Zanussi gépem van , nem találok kifogást a teljesítményében , meg vagyok vele elégedve.

2012. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Egy tisztességes mosogatógépnél nem kell öblíteni. Én is csak a maradékot kotrom ki, a többit megoldja. Annyi, hogy amikor kipakolok, kitisztítom a szűrőjét is, hogy ne legyen büdös.

Egyébként pont azért jó a gép, mert mindent súrol. Kis szemcsék vannak a mosogatószerben, azzal még szebben is lejönnek az égett dolgok, mint kézzel súrolva :)

2012. nov. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na erről beszéltem. Érdekes módon nekem nem büdös a gépem, pedig nem mai! A szűrőtisztítás meg annyiból áll, hogy meg kell néhányszor forgatni a betétet...
2012. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekem se büdös a gépem.

Én sem szoktam előtte mosogatni. Ha valami nagyon dzsuvás, egy kis papírtörlő és kész.

A szűrő egy kis kipattintható kosár, kiveszem, kidobom belőle a dzsuvát és visszarakom.

Akik nem elégedettek, azok szerintem valamit nem jól csinálnak.

2012. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Akik nem elégedettek, azok szerintem valamit nem jól csinálnak."


Szerintem is, de cserében még le is pontoznak!


Ébresztő, a gépek vannak értünk, nem mi a gépekért!

2012. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én se szoktam csak esetleg a nagyobb darabokat lepiszkálni róluk. Olyan a napi program , h egy 10 percig öblögeti az edényeket, csapja lefelé a sokmindent, amit a szűrőben megtalálok amikor végzett a mosogatással. Akkor kiveszem a szűrőt, kiütögetem, és nem lesz szagos....:)
2012. nov. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!