Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószóda minden ruhához...

Mosószóda minden ruhához használható?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék mosószódát, persze mosópor/mosógél melletti adalékként szeretném használni. Milyen ruhákhoz ajánlott és mikhez nem (színes, fehér, fekete)? Vagy csak kimondottan fehérekhez használható? Nálunk sajnos eléggé kemény a víz, ezért gondoltam, hogy csak adalékként lenne jelen a mosásnál. Mit tudnátok nekem elmondani a mosószóda használatáról? Köszönöm szépen!!!
2012. nov. 2. 08:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert írtak már olyan véleményeket, hogy nem fakítja a színes ruhákat, de mások azt mondják, hogy igenis fakítja. Mások azt mondják, hogy fehéríti a ruhákat, de olvastam olyat is, hogy beszürkíti a fehér ruhákat. Azért nem tudom, hogy akkor mihez lehetne használni :/
2012. nov. 2. 08:50
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

A mosószóda fehérítő és vízlágyító, erős tisztító hatású szer. Feloldja az odaégett szennyeződéseket az edényekről.

Kiválóan el lehet vele távolítani a sírköveken lerakódott algát, és a műkő balusztert is szép fehérré lehet vele varázsolni.


Előmosáshoz és fehérítéshez is ajánlott.


Színes ruhákhoz, selyemhez, gyapjúhoz nem ajánlott.

2012. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolj csak azokra a reklámokra, ahol a fehérekhez való mosószert úgy reklámozzák, hogy "a szóda erejével".

Azt hiszem talán a tomit? Boltban meg is nézheted a csomagolásán úgy emlékszem, azon is rajta van.

2012. nov. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gomzoli ***** válasza:
A fehérekhez nyugodtan használhatod, főleg, ha erősen szennyezettek! Lúgosítja a vizet, és így jó zsíroldó, folteltávolító hatású. Színesekhez én sem tenném.
2012. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért akarsz a vízhez pluszban lágyítóként szódát adni. A mosóporok anyagának 80%-a vízlágyító.


Nekem is azt mondta itt a gyakorin egy Megmondó Kapitány, hogy használjam nyugodtan a színesekhez is. Úgyhogy saját taoasztalatból tudom, hogy nem szabad.


Ha csak 2 kanállal teszel a vízbe, már kioldja a színes és fekete ruhák festékét (még langyos vízben is). Persze nem olyan sokat old ki, úgyhogy pár mosásig, egyszínű ruháknál, nem veszed észre a fakulást. De ha a ruhán fehér részek is vannak, akkor azt a kioldott festék elszürkíti már első alkalommal.


Fehér ruhán viszont tényleg jó. Önmagában, a sárgás és zsíros foltokkal elbánik. És fertőtlenít is. Mosás, áztatás közben finom illat van, amit gyerekkoromban éreztem nagymosásnál. Száradás után nem hagy semmilyen mellékszagot.


Az ár még egy érdekes kérdés. Én azt számolgattam, hogy a 2 kilós zsák árban kb. ott van, mint ugyanannyi közepes minőségű mosópor.

2012. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
A fehér ruhákat mosás előtt egy éjszakára abba áztatom,de a gépbe nem teszek,mert olyan lisztes, lerakodik benne.
2014. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Én 1kg-ot 300 Ft-ért vettem.
2014. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Nekem két mosógépem felületét is megmarta, nem bevonta. a másodiknál már egyértelmű volt, hogy csak ez lehet a ludas. Fehér ruhákhoz egyébként jó áztatni, de nem a mosógépben.
2015. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!