Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kapcsol ki mindig a...

Miért kapcsol ki mindig a porszívóm rövid idő után? Érzem, hogy nagyon felforrósodik a motorja, de nem tudom ez mitől lehet!

Figyelt kérdés

Kb. 3 éves porszívó, kb. kéthetente porszívózok vele. Aztán észrevettem, hogy egyre rosszabbul működik. Először még csak hosszabb idő után kapcsolt ki, akkor azt gondoltam hogy biztos csak túl sokat használtam egyszerre és túlmelegedett. De Mostanában már nem is tudom rendesen kiporszívózni a házat, 1 szoba után ki kell kapcsolnom, mert tűzforró a motorja.

A textil porzsákját többször is kiürítettem. Ez nem használt, és beleraktam egy papír porzsákot, amit adtak a porszívóhoz, ez sem használt. A porszívó csövében semmi nincsen, se a fej részében. És alig szív!! Odateszem a kezem és nem érzem azt az erős szívó hatást. Sokszor úgy kell vele porszívózni, hogy a kezembe felszedem a szöszöket és úgy szívom fel a kezemből, mert nem bírja felszívni.

Én már nem tudok mire gondolni!! Ha valakinek van ötlete miért van ez, lécci írjon!


2012. nov. 25. 15:15
 1/7 intrepid ***** válasza:
Pedig ez valami dugulás ahogy leírod. Vedd le róla a csövet, úgy indítsd el. Hogyan szív? Erősebben? Akkor a csőben van valami. Így sem szív erősebben? Vedd le a porzsákot is, így indítsd el. Járasd kicsit, melegszik? Milyen a hangja? Kevésbé erőlködő? Van még egy szövetszerű szűrő a motor előtt, az is képes összeszedni mindenféle pöszmöszt, és eltömődni. Ha ezek nem segítenek, akkor háztartási gépszerelő. Olcsóbb ha elviszed hozzá, mert a kiszállási díj több lehet mint a javítás, csak nem mondja meg. Kérjél árajánlatot előre, mert lehet jobban jársz egy új géppel, mint a javítással.
2012. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kifújó résznél is van szűrő, azt is kellene tisztítani. Ha esetleg hepa szűrős, akkor azt fél évente cserélni kellene. ha ezek se, akkor szervíz.
2012. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sehogy sem lesz jobb a hangja, akár van porzsák és cső, vagy nem.

Most szétszedtem az egészet, belinkelem nektek a képet hogy néz ki. [link]

Semmi különös vagy hibásnak látszó dolog nincs benne.. Két helyen van benne szivacs de azok nem porosak, csak egy nagyon kicsit, de sztem annyi nem számít. Piros téglalappal jelöltem ahol kifújja a levegőt, a nyíllal meg a motoron lévő szivacsot.

Most szét van szedve a szoba közepén de nem tudom mit tegyek vele így lefotóztam :D A szivacsok sajna oda vannak ragasztva, nem nagyon lehet kiszedni őket.

Sajna nincs pénzem új porszívóra, jó lenne ha sikerülne kitalálni mi baja. :(

2012. nov. 25. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a szénkefe ment tönkre benne. Ahhoz szerelő kell.
2012. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha már kiszedted, akkor szépen tedd vissza a foglalatába a motort, és óvatosan ne tapperold és kapcsold be. ha a szivacs tájékán erős illatot érzel és erősen "szikrázik", akkor a szénkefe kicsi. másik megoldás, hogy szénkefét kiveszed és megnézed mekkora; ha kicsi, akkor a rugó már nem nyom eléggé és szikrázik (valamint koszos a kommutátor)-bár ez a szikrázás, körbe égés a forgórész zárlatátol is lehet. szénkefét a porszívó tipusához lehet kapni.

ha ez nem jön be, akkor zárlatos-általában a forgórész, amit bár tekercselnek elég drágán sokra nem jó, egy új pedig valószínű, hogy egy porszívó árával vetekszik.

2012. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egyszerűbb lesz a motort újratekercseltetni!

Azzal minden probléma meg lesz oldva!

Maximum 5 ezerbe fog kerülni!

Habár ez is csak ideig - óráig fogja bírni ...

Használattól függ majd ...

Egyébként a javaslatom az, hogy ha meg is sikerül csináltatni a porszívót majd úgy használd hogy 10-15 perceként pihenteted és talán úgy több ideig fogja majd bírni.

2012. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindent megpróbálok, plusz megpróbálom apukámat megkérni (autószerelő), hogy csináljon valamit, ha majd jön hozzánk.

Csak olyan idegesítő, hogy mindig azt mondják, drágább lenne megcsináltatni, mint újat venni, és akkor az ember újat vesz. Nekem minden évben új hajszárítót kell vennem és baromi idegesítő. Direkt így csinálják meg a termékeket, hogy romoljon el, és vegyél újat.

2012. nov. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!