Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tudom legkönnyebben...

Mivel tudom legkönnyebben leszedni a fehér kádról a ronda, barna vízkövet (a sósavas tisztítószereken kívül)?

Figyelt kérdés
A súrolószerek amiket eddig próbáltam, nem érnek semmit. A kóla szintén nem viszi le, sőt nekem az ecet és a szódabikarbóna sem jött be. A citromsav már egy fokkal jobbnak tűnik, de nem tudom, hosszú távon mennyire teszi tönkre a kád borítását. Kinek milyen ötlete van erre a problémára? Egyáltalán el lehet kerülni valahogy (pl. beépített szűrőberendezéssel), hogy a vízkő a mosdótálra vagy a kádba jusson?
2012. dec. 27. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
:) 2 hónapos történet cseng vissza a fülembe. Egy fiatal anyuka ismerősöm küzdött ilyen problémákkal. Amikor megmutattam neki, hogy mi a megoldás, és letakarítottam neki, sírva fakadt, hogy már 15ezret ráköltött mindenféle szerre, erre odaviszek neki egy 440 forintos tisztítószert, és leszedi? :) Boltban nem kapható, és azt hiszem, itt nem reklámozhatok...
2012. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Privátban meg tudnád írni? Köszönöm szépen!
2012. dec. 27. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne adj ki 440 forintot valami butaságra...!


Vegyél egy palack ételecetet (max 200 ft), és probléma megoldva...


Legjobb ha permetezős flakonba öntesz az ecetből, és befújod vele a vízköves részt. Aztán hagyod rajta jó sokáig, hogy hasson... Mondjuk 15-30 percet, de inkább többet is. Aztán ledörgölöd, aztán újra lefújod, és hagyod hatni...

Ha nagyon vastag a vízkő, akkor meg kell ismételni, de ha csak kevéske vízkő vagy kosz van rajta, akkor elég egyszer is, meglátod.


Ha a kád alja olyan, akkor legjobb, ha bedugod a kádat, és több ecetet öntesz bele.


Ez kell hogy hasson. Csak az emberek türelmetlenek várni. Egy lepermetezésre pedig biztos nem viszi le csak egy törlésre, mint a reklámokban...

2012. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szódabikarbóna + ecet. Pár percig hagyd rajta. Amikor már kellően kiszellőzött a fürdő, akkor cif súrólókérmmel bedörzsölöd, szintén rajtahagyod, és leöblíted.
2012. dec. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi a baj a sósavval??? Gyors, hatásos, és semmivel sem kíméletlenebb, mint az agyon istenített ecet...
2012. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!