Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vizsgaidőszakom van és már ez...

Vizsgaidőszakom van és már ez a 2. hete, hogy nem takarítottam, szerintetek nagyon trehány vagyok? Ma megyek haza és vasárnapra tervezem a nagytakarítást! Lesz addig valami bajom a piszoktól?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy allergiás a porra, poratkákra, akkor ettől még nem lesz semmi bajod.
2013. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi bajod! De ha megoldható én inkább azt tanácsolom neked, hogy ne 1 nap nagytakaríts, hanem minden nap keveset. Tételek magolása közben, amúgy is jó kis szünetet tartani (tapasztalat). Ilyesmire gondoltam: Tanulsz 2 órát, utána felállsz és kiporszívózol egy szobát, majd tanulsz még 2 órát utána elmosogatsz. Szerintem elég napi 2-3-szor 10-15 perc, és vállalható a lakás és még "lazítottál" is tanulás közben. Csak tényleg ne ess túlzásba, ne akard az egész lakást csili-vilire megcsinálni, mert akkor utána nem lesz tanulás... (ez is tapasztalat :))
2013. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen a minden napi dolgokat azt megcsinálom pl mosogatás feltörlés vagy a pult letörlése, de a portörlés és a mosdó (WC, zuhany, kagyló) azok váratnak magukra vasárnapig. Nagyon fontos nekem a higiénia, de most restellem is, hogy így alakult.
2013. jan. 18. 12:33
 4/6 anonim válasza:
Akkor meg ne legyen lelkiismeret furdalásod! :D
2013. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tanulás szellemi munka. Ebből pihenni fizikai munkával szoktam. Napi 2 alkalommal 5-5 kilométert futok, illetve napi 2 alkalommal 10-15 percet takarítok.

Persze van evés-ivás-haverkodás is egy-egy kicsit.

Nekem a takarítás kikapcsolódás a speciális relativitás tanulása közben. 22/F

2013. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is nehezen tudok lépést tartani magammal vizsgaidőszakban, tehát nem tartom gáznak. Őszintén szólva nálam ez már egy rituálé. Most pl másfél hét alatt volt két brutális vizsgám, nem volt időm, sem kedvem takarítgatni közben, pedig kezd már hányadék lenni minden. Értem azt amerre megyek tételek, összefirkált papírok, nyomtatott vackok, jegyzetek, itt egy ceruza, ott egy toll, stb. Ilyenkor sosem figyelek a rendre. Amikor vége egy húzósabb időszaknak, akkor viszont fél nap pihi és neki esek a takarításnak, gyorsan összedobom és meg is van. Így dupla elégedettség fog el, hogy emellett hogy sikerült a vizsgám, tiszta környezetbe is jövök haza már. :)

Ma reggel volt az utolsó vizsgám, a délutánt végig pihentem, holnap pedig takarítással kezdem a napot. :)

2013. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!