Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A napokban készülők megvenni...

A napokban készülők megvenni életem első varrógépét, még soha nem varrtam eddig! Hogyan kezdjek neki majd a varrásnak?

Figyelt kérdés
Minden tanács, segítség,nagyon jól jönne most nekem!
2013. jan. 20. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
A gép használati útmutatójának áttanulmányozása után először a befűzést gyakorold, utána kidobható rongydarabokon az egyenes varrást. Ezen belövöd magadnak az előtolás tempóját és azt is, hogy egyes műveletekhez mennyire kell nyomni a pedált. Amikor ezek mennek, akkor kezdj használatra szánt egyszerűbb darabokat varrni.
2013. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!Gondolkodom rajta, hogy elmennék tanfolyamra,mert semmit nem tudok a varrásról, szerintetek érdemes lenne?

Nekem az a gondom, hogy nincs a környezetemben senki, aki segíteni tudna majd, ha elakadok már akár a befűzésnél...

2013. jan. 20. 14:14
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Biztosan lesz hozzá gépkönyv, ami megmutatja, hoygan kell nekikezdeni! :-)

Vehetsz újságokat, pl. Burda, azokban van szabásminta, és leírás is.

2013. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ennél a kérdésnél a válaszomban van link is online varrótanfolyamról. Annyit, amennyi egy hobbivarrónőnek kell, onnan is megtanulhatsz.
2013. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Jaj, de jó ez a link,köszönöm!:-)

Kedves utolsó, te voltál a belinkelt kérdést feltevő?Jól haladsz azóta?

2013. jan. 20. 20:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, én az 5/8-as válaszoló voltam.
2013. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
70%

Én voltam varroházas tanfolyamon és gáz volt. Pénzkidobás. Oda ne menj. De van máshol is informálodni kell. Én végül ismerőstöl tanultam meg.

Az oktató elsö alkalommal kedves volt utana bunkoskodott csak egyfqjta szoknyat lehetett varrni , magyarazni nem tudott , megvarrta a szoknyat helyetted ha nm értetted mi van. Alig tanultam valamit de 39900 ba került. Annak a feléböl megtanulhatsz egy varrónőtől varrni magadnak. Nekem hatalmas csalódás volt a tanfolyam.

A deák téribe Anikóhoz legalábbis ne menj.

2013. jan. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Szóval szerinted nem érdemes....ez nagyon jó ötlet,varrónő segítségét kérni!Ha nem haladok, azt hiszem akkor ez lesz a legjobb megoldás, keresek valakit itt a közelben, és talán ha megkérném el is jönne hozzánk, így akkor a saját gépem mellett tudna majd segíteni:-)
2013. jan. 21. 06:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne a fizikai tanfolyamra menj el pénzért, hanem az online tanfolyam anyagát kérd meg, az ingyenes is.

Hacsak nem nagyon jó ismerősöd/rokonod a varrónő, nem lesz olcsó mulatság, hogy elmenjen hozzád megtanítani varrni, főleg úgy, hogy semmit nem tudsz.

Mi annó az általános iskolában kb. annyit tanultunk meg, mint amennyi az online varrótanfolyamban van. Akkor vettem varrógépet és kezdtem el varrni, amikor gyerekem született. Ha letöltöd az online varrótanfolyamot és esetleg megveszed Cser Ferencé Szabás-varrás könyvét, akkor magad is meg tudsz tanulni annyit, amennyi egy hobbivarrónőnek elég.

Ha meg mégsem tudod ennyiből megtanulni, még mindig ott a lehetőség, hogy varrónőtől tanulj, csak akkor már nem a semmiről indulsz a tanulásban.

2013. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!