Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ez hogyan lehetséges?

Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már itt, hogy vannak akik a nagytakarítással 1-2 nap alatt végeznek!

Nagytakarítás alatt nem a porszívózást és a felmosást értem, mert az nem nagytakarítás(bár lehet egyeseknél igen). Gondolok itt az összes polcról való lepakolásra és portörlésre(portörlővel,majd bútorápolóval) a szobákban, konyhában, fürdő(k)ben, rendet rakni, kidobni a felesleges dolgokat, lomtalanítani, foltokat lemosni az ajtókról, szekrényekről, és majd a végén mosás, felmosás,porszívózás.

Most komolyan, ezzel még egy mini házban is necces 1 nap alatt végezni, nemhogy egy normál lakásban, ahol szinte mindenki él.

Aki valóban azt írja, hogy 1-2 nap alatt végez, az hogyan csinálja? Felületes munkát végez, vagy esetleg segítenek neki még páran?

Egyedül szerintem képtelenség valóban nagytakarítást csinálni 1 nap alatt.

Szerintetek?


(A kérdésem és a leírt vélemény nem bántó jellegű azok felé, akik tényleg 1 nap alatt végeznek. Csupán érdeklődöm. Illetve, akkor ha valakinek sikerül ilyen rövid idő alatt megcsinálni, várom a taktikát:))


2013. jan. 22. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen helyen élek.

Lent van egy nappali, konyha, fürdő, és egy kis dolgozószoba. Fent 2 hálószoba. Nem nagy lakás. Én nagytakarításnál amikor az ablakpucolástól kezdve az ajtó tisztítás is benne van , szóval minden én 2 helyiséggel végzek 1 nap alatt.

PL:

Konyha+ fürdőszoba - 1 nap

Nappali- dolgozószoba- 1 nap

2 szoba- 1 nap

Így az egész lakás 3 nap alatt kész. Ha besegít a 2 srác (a fiam és a párom) és ha reggel kezdjük akkor estére meg is csináljuk az egész lakást. Akkor mindenkinek megvan a maga munkája.. Így lehet 1 lakást 1 nap alatt nagytakarítással végezni.

2013. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy leszek kész egy nap alatt, hogy gyakorlatilag SOHA nincs nagytakaritás nálam, hanem folyamatosan csinálom, a szokásos napi/heti takaritások mellett egy-egy helységet alaposabban takaritok.


Soha nem az ÖSSZES polcot pakolom le meg tisztitom alaposabban, hanem csak egy szobában vagy a konyhában, és ez alig több, mint a megszokott takaritás.


A szobákban, konyhában, fürdöszobákban FOLYAMATOSAN rakok rendet, illetve mindent a helyére visszarakok, igy nincs MIT rendet rakni. A felesleges dolgokat is azonnal kidobjuk, nem gyüjtögetjük.


Az ajtókat egyszerre lemosom, de akkor más nagyobb dolgot nem csinálok, a szekrényeket meg folyamatosan letörlöm.


Az ablakmosás szintén legfeljebb egy emeletet tisztitok egyszerre, nem az egész házban mindenhol.


A "nagytakaritás" ezek után nálam maximum annyi, hogy az esetleg elöl lévö könyvet, amir éppen olvasott valaki, a helyére rakom, az esetleg valahol lévö egy-egy ujjlenyomatot letörlöm, gyorsan port törlök, felmosok, kiporszivózok.


Igy soha nincs rendetlenség, viszont nem is fáradok halálra a takaritásban, és nem érzem magam kellemetlenül, ha váratlanul beállit valaki.


Három emeletet lakunk, (hét ember), összesen három fürdö, két konyha és nyolc szoba, három elöszöba és egy lépcsöház, amit használunk rendszeresen.

2013. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk igazából nincs nagytakarítás! A szekrényt (ha a kisfiam miatt maszatos lesz,) azonnal lemosom. A bőrülőt minden nap áttörlöm, amint meglátok egy pókhálót leszedem, szóval én nem szoktam egy konkrét napot kijelölni erre. Egyébként szerintem a napok száma attól is függ, kinél mennyi dekoráció van. Én nem szeretem, ha a polc tele van apróságokkal, én a nagyobb díszeket részesítem előnyben! Fele annyit kell törölgetni! :D
2013. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy lehetséges egy nap alatt végezni,hogy reggel korán elkezded és addig nem hagyod abba amíg kész nincs. Ha tényleg nagyon nagy a lakás tényleg óriási akkor két nap.
2013. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szoctak válasza:
hány m2? De megfelelő vegyszerekel és technikával. Jó monejuk függ attól is h milyen sok apró polc van amit lekell szedni, áttőrőlgetni, és h mekora kupi van a szekrénybe, amit renderezni kell. Pl. Fürdő takaritása. Acid( esős vizkő oldó) fertix ( illatositót hipó de esősebb mint a hipó) lehúzó, autós kefe és egy szárazóló rongy. Mindent lefújsz, wcbe fertix, kád tusoló idény szerint ha vizkőves akkor acid ha pedig koszos akkor fertix használhatod egymás után is csak jól mosd le ne érintkezen a két vegyszer mert só sav lesz belőle. Az acidnál nem muszály bevízni a felőlezet mert ezzel higitód, a fertixnél nem rossz ha vizes felületre fújod mert akkor nem olyan erőd az illatta. Vársz 10 percet. Addig letudod mosni az ajtót,( melled víz, mosogató szer és autós kefével át mosod bő vízzel a lehúzoval pedig elhúzod a vizet ami rajta marad azt pedig rongyal letőrlőd ügyelj az ajtótetejére az ki szokott maradni) polcot, vagy hadonló. H meglazult a kosz, vizkő ez attól függ milyen koszos, vizkőves lehet h elég vizzel leveretetni ha nem akkor keféld át. Jó bővízzel mosd le. Csempére mellegvíz, fetix a vízbe, kefe, lehúzó és rongy a rajta maradt víznek. Ez max 30perc ha karban tartót fürdőről van szó. De ha nem akkor erős zsíroldó. Mindent jó alapósan tusoltad le, ne haradjon vegyszer rajta mert kiütheti, foltosra a csempét és az csúnya. Pórtörlésre vízes mikrószálas roncs. (Nem lesz csikos ) albak tisztitás melegvíz, mosodatószer, lehúzó, mikrószálas rongy, ne ablak tisztitó, meg papir tőrlő. Én 8-9 ablakt szóktam megtisztitani 1óra alatt de müanyag ablakok a fa az lassabb. Minden azon múlik milyen a lakás, milyen szerekel dolgozól. Olyant csinálhatsz h előte nap össze pakolsz, a szekrényekbe anyival kevesebb. Vanak még praktikáim a lakás többi tetületére is csak hosszú leíni, írj ha érdekel valami még.
2013. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!