Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gazdálkodás. Ha heti 4000Ft...

Gazdálkodás. Ha heti 4000Ft jut két főre kajára mit ennétek hét napon keresztül -ami persze még laktat is. Nem gond ha egymást követő napokon ugyanaz van, kérdem?

Figyelt kérdés

2013. febr. 1. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát 4000 Ft nagyon sovány de legalább napi 1000 Ft-al már lehet gondolkozni.

Sok hipermarketben lehet kapni olcsó instant kaját ami bár sokan idegenkednek tőle nagyon finom és kiadós.

Amit én használok-fogyasztok néhány példa:

-Instant készétel(paprikáscsirkés tészta,sajtszószos tészta,bolognai tésztával stb) 260 Ft/zacskó +fél liter víz kell hozzá, ezzel 1 ember jól lakik

-Instant tésztás leves 60-100 Ft/zacskó +3 deci víz szintén egy emberes

-Friss ételként például jó nagy fazék bableves még 3. napon is finom

És hasonlók...

2013. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért azzal vitatkoznék, hogy egy egészséges, nem 30 kilós ember jóllakik egy zacskós kajával egész napra, mert egyszerűen nem igaz.

Mindent pörkölttel: rizs, tészta, nokedli. Hüvelyesek virslivel nagy mennyiségben.

2013. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ugyanennyit tudunk kajára kigazdálkodni ugyancsak ketten.

Mi így szoktuk: Ha szeretitek a májat (mert mi nagyon) akkor vegyetek legalább 2 kg sertésmájat, abból lehet resztelt cuccot készíteni. 2-3 fej vöröshagyma, olaj talán van otthon arra nem kell most költeni. Ahhoz tök jó a főtt krumpli (100-150 Ft/kg attól függ hol veszed és mekkora kiszerelésbe).

1-2 napig ezzel eszitek.

Aztán veszel mondjuk 1 fej káposztát, paradicsompürét, ide is kell vörös hagyma és csináltok paradicsomos káposztát. Ez is megy a májhoz.

Aztán ha ezt is unjátok 1 nap lehet mondjuk egy konzervből készíteni (bab, zöldbab, borsó, lencsefőzelék valamelyikét), ezek kb. 200 Ft körül szoktak lenni, és még egy doboz tejfől is kell hozzá, az ha olcsóbb a kicsit meg tudod venni 60-70 Ft-ért.

Ha nem vagytok oda a májért, a másik amit szoktunk, hogy veszünk fél kg darált húst.

Nem hentesnél, mert az csinál belőle 80 dkg-ot ami persze plusz pénz.

Mi a lidl-ben szoktuk venni disznó vagy pulyka attól függ melyik van leértékelve. Kb. 500 Ft.

Abból csináltok úgy fasírtot, hogy több a kenyér/kifli/zsemlemorzsa benne mint a hús, igaz nem annyira finom. Kell hozzá kb. 2-3 tojás, és a fasírt mellé lehet ugyancsak azokat enni amit a májnál írtam.

Ja, meg 1-2 kg kenyér a hétre zsírosan, olcsó margarinosan, vagy vannak olcsóbb húskrémek, kenőmájasok fel lehet ezeket javítani egy kis ketchuppal, fűszerekkel, hogy ehető íze legyen reggelire illetve vacsira.

2013. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Húha, az napi kb. 280-290 Ft/fő.


Most mi is meg vagyunk szorulva. Én ilyenek csinálok mostanában: tejbegríz, tejberizs, grízestészta, tojásos nokedli, tészta vagy rizs, bundáskenyér. Emellett sajnos az instant cuccok is egyre sűrűbben szerepet kapnak. Párom szereti ezeket. Én nagyon nem szeretem az ízüket, és nem is laktatnak annyira.

Nem vagyok vmi nagy főzelékes, de az is sűrűbben van nálunk. Zöldborsó, lencse.

2013. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Főzelékek. Kiadósak csak csinálj belőlük kicsit többet.Ha krumplifőzeléket nézzük, akkor 1kg krumpli + tejföl amire úgy költeni kell, kb 5-600 ft és van két napi kajátok.

Ugyanígy a többivel.

2013. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Fél kg sertés darálthús+500 gramm spagettitészta+1 fej vöröshagyma+olaj és fűszerek egyvelegéből lesz bolognai tészta. Ezt a mennyiséget két ember két napig eszi ebédre. Az ára az olaj és a fűszerek nélkül 650 Ft.


Két üveg zöldborsó+őrölt pirospaprika+liszt+olaj egyvelegéből zöldborsófőzelék lesz. Ez a mennyiség szintén két napi. Kell hozzá kenyér is, vagy zsemle. Fél kilós kenyérrel ez 840 Ft.


A kelkáposztafőzeléket is meg lehet csinálni két napra, vagy esetleg krumplifőzeléket. A sertésmájból én most vettem 1 kg-ot 500 forintért. Ezt a mennyiséget kirántva két napig lehet enni ebédre és vacsorára is két főnek. Hozzá a rizs jó köretnek, és nagyon olcsó is (1 kg 200-300 Ft, egy étkezésre két főnek elegendő 2-300 grammot megfőzni).


Uzsonnára, vagy vacsorára azért ennék a helyetekben legalább egy-egy almát, banánt, narancsot, hogy legyen bennetek vitamin is.

2013. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy olcsóbban kijössz, ha csak a hozzávalókat veszed meg, és nem a mások munkabérével növelt bolti kész kajákat.


Én is máj-párti vagyok. A sertésmáj olcsóbb, mint a baromfi.

Ha tudsz, vegyél csirka-csontost is far-hát-nyak-szárny összeválogatva kb. egy kg. = 700 Ft, aminek egyik feléből tudsz jó adag rizseshúst, a másik feléből húsos tarhonyát.


Ha kapsz pulyka (liba, kacsa) nyakat, abból hordós aprókáposztával + rizs fincsi a húsos káposzta. De ebből + csirkeláb = kocsonya is jó.


Persze mellette a krumpli és tészta a legkülönbözőbb formákban.

Zöldségfélékből még megfizethető a kelkáposzta, ebből lehet nemcsak leves, vagy főzelék, ki is tudod rántani, egy kis törtkrumpli körettel jó kis ebéd jöhet ki belőle.


Fasírtnak nem mindig kell husiból készülni, készíthetsz u.n. hamisfasírtokat, főtt krumpliból, főtt rizsből, kölesből. Olvastam itt már olyat is, hogy valaki a kimaradt, párolt zöldségeket aprította össze és gyúrta meg fasírtnak.


Nálam most a legújabban menő mártások főtt tésztára: hamis vadasmártás (=minden benne, a hús helyett csak leveskocka) és a tojáspörkölt alá készített tejfölös alap. Itt olvastam, hogy valaki a kifőzött nudlira szokott ilyet rakni. Kipróbáltam, fincsi.


Ha valami konkrét, egészen olcsó krumplis, tésztás, stb. kaja-recept kell, írj, akár a privimre is, amiben tudok, segítek.

2013. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
30 liter kannásbort.
2013. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kalmj ***** válasza:
51%

A 285Ft-ból még egy korházi koszt se jön ki, ami napi 3 zsömle, 1 semmi leves, 1 főzelék, 20dkg csirke.


Szerintem hétköznap. A paprikás prumplit, krumplis tésztát, krumplis lángost, rakott krumplit, Grízes tészta, bableves.

Hét végén talán igy belefér egy gulyás leves vagy töltött dagadó.

2013. febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket mindenkinek :)
2013. febr. 1. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!