Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miből állapítható meg, hogy...

Miből állapítható meg, hogy hamis a mosópor?

Figyelt kérdés

Férjem hozott haza nemrég 2x5L lila színű Ariel mosószert, mostmár elég gyanus, hogy az illegális mosóporgyárból való lehet.

De miből állapíthatom meg, hogy tényleg hamis? A cimkéje teljesen normális, néztem az állagát, összehasonlítottam másik mosószerrel, ha csurgatom a kupakból a flakonba, akkor egy kicsit nyúlik a vége, mint a ragasztónak vagy a méznek, de azért nem olyan erősen. A boltinál (Tomi) nem tapasztaltam ilyet. Ez már eléggé fura, gondolom. :-(

Nem merem kockáztatni hogy azzal mosok, nekem nem ér annyit, kisbaba is van a családban, inkább veszek másikat a boltban.

Van itt olyan aki vett hasonló mosószert és mosott is vele? Tapasztalt valami eltérést?


2013. febr. 6. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
így megkülönböztetni nehéz, de az biztos, hogy egy-egy márka azonos mosószere mindig ugyanolyan színű, illatú, állagú...kell, hogy legyen.de létezik értékcsökkent termék amit egyes gyártók kimérnek, ennek állaga, illata kissé más lehet, de összetételre nem ha kereskedelmi forgalomba kerül.
2013. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha csurog a mosópor az biztosan hamis.
2013. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem csurog, csak én öntöttem ki hogy megnézzem az állagát.

Másodiknak köszi a linket. Ez alapján az enyém eredetinek tűnik, mert nem jellemzők rá ezek a hibák. Egyedül az ára nem volt annyi, mint a bolti Arielnek.

2013. febr. 6. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:
én is vettem egy ideig,de egyre egyre silányabb volt. Egyszerűen nem mosott szépen, benne maradtak a foltok, az utsó vásárlásnál, már büdinek éreztem a ruhát mosás után. Ami maradt elhasználtam szőnyeg sikálásra stb... nekem is kicsi fiam van 17 hós neki még mindig külön mosok, de nem használnám a helyedben... pancsok tényleg.
2013. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tisztul ruha,úgy ahogy kellene .Valamit már kiloptak belőle,vagy bele sem tették .Vagy 3.ként helyettesitették valamivel .
2013. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

Fogyasztóvédelmis honlap.

Másik hogy sóval szokták feldúsítani a hamisat. Ez vagy rá is van írva vagy nincs. Amúgy rá lehet írni mert a só engedélyezett adalék mosóporoknál. De az lehet hogy sok só van benne.


Nézd meg ha van más mosóporod esetleg ugyanaz biztos eredetiben. Ha nehezebb ugyanannyi adag akkor sós.

Ha láthatóan jobban csillognak a szemcséi és kristályosnak is látod az eredetihez képest az is só.


Amúgy ha tapasztalhatóan nem mos úgy mint szokott akkor is gond van vele.

2013. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. febr. 7. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!