Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes a mosógépemben a dob...

Penészes a mosógépemben a dob fölötti gumi. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Elindítottam egy ecetes üres programot, de nem ért semmit. Más ötlet ?

2013. febr. 19. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hypóval spricceld át, és azzal indíts mosást. Vehetsz szavót is, az is hypó, csak eleve spriccelős flakonban van.
2013. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is hypoval sikáltam le, meg elindítottam egymás után két mosást is 2 liter ecettel.Most tűrhetően néz ki a gép, a ruhák is egy fokkal illatosabbak:)
2013. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a gumit havonta-kéthavonta egyszer alaposan át szoktam törölgetni Domestos-os ronggyal. Felül is, a hajlatokban is, és finoman a gumi alá nyúlva is.

Aztán hagyom hatni pár percig, majd tiszta vizes ronggyal megint áttörlöm. Az enyém tiszta amióta megvan.

Szerintem próbáld meg ezt.


Mosás után pedig mindig nyitva hagyom a tetejét egy napra, de legalább egy éjszakára, hogy ki tudjon száradni.

2013. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gomzoli ***** válasza:
100%
Fél flakon Domestost beleburítasz, és elindítasz egy 90 fokos hosszú programot. Ez ugyebár felültöltős gép, így a mosóporos- és öblítős rekeszbe is érdemes még pluszban Domestost önteni, mert ezeken a gépeken ott is szokott penész lenni.
2013. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat ! Kipróbáltam a hypós bespriccelést, és egy üres programot, a gumi mintha új lenne ! Állandóan nyitva van a gép, mikor nem mosok, de ez úgy látszik nem volt elég. Ezentúl rendszeresen fogom ezt a módszert alkalmazni, csak eddig féltettem a hypótól a gépet.
2013. febr. 19. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!