Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Összemostok zoknit és alsónemű...

Összemostok zoknit és alsóneműt a többi ruhaneművel?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat aki 2 heti adagot összegyűjt és külön kimossa a zoknikat, alsóneműket, teljesen külön a többi ruhától.

Valaki szerint teljesen felesleges, simán összemossa.

Valaki szappannal átmossa őket mosás előtt.

Én úgy szoktam, hogy összemosom, beindítom a gépet 30 perces gyors programra. Majd miután végzett a gép mehet a normál 80 perces program.


Ti hogyan csináljátok? Érdemes valami előmosást alkalmazni, vagy egyszeri hosszabb mosástól is tökéletes lenne?



2013. febr. 25. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Lehet megfelelően csoportositani .Először is a fehérek

kiszedve .A szinesek is szennyeződétől függően .Olajos munkaruhát biztosan külön mosok .A gyapjut sem 60 fokon.

A konyha ruhát sem az alsónemüekkel .

Aki igénytelen a mosásra,az nem szelektál .Ott a menő szín is a szürke lesz.

2013. febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fehéreket külön, de ennyi a szelektálás. Nem értem miért kéne kétszer vagy külön mosni a fehérneműket, zoknikat. Normál programon megy, tiszta lesz minden.
2013. febr. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ebben egyszerű vagyok, mint a faék. Vannak a pirosak/feketék és vannak a világosak :) No meg kivételes, kézi mosást vagy fehérítést igénylő cuccok, amiket kb. sose veszek fel, de pár darab véletlenül van. A hófehér selyemblúzt még én se dobom a 10 éves, egykor fekete NIN pólóval és kék gatyákkal együtt a világosba (főleg fekete ruhánk van, mindent bele kell adni a világosba, hogy összejöjjön egy mosásnyi adag véges időn belül).


A programokhoz nem értek, a kezemnek is egy mosásprogramja van. 40 fok a tollpihénél a mosógépen, az biztos elég szolid, mindenesetre gyors. Ha konyharuha vagy szennyezettebb cucc van, azt beáztatom, előmosom :).


De ez voltaképpen elég kifinomult, ahogy belegondolok...

2013. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A világos alsóneműket és zoknikat külön mosom 60-on, de a sötéteket a többi sötét ruhával együtt a szokásos 40fokon. Ezekből ugyanis igen sokára gyűlne össze egy mosásnyi.

A világosokhoz pedig berakom a törölközőket, a konyharuhákat ( mert ezekből összesen nincs egy fél mosásnyi sem. ha az összeset beledobnám a dobba, még úgy is elvesznének az alján ), tehát így összejön egy majdnem dobnyi.

2013. febr. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem bonyolitom túl.

Vannak a fehérek,ebbe belemegy a világos ruha is,zokni,bugyi,minden ami világos szinű és nem engedi a szinét.

Van a sötét mosás,ha nincs benne szürke póló pl,akkor pirosat is beleteszem.Zoknit bugyit szintén.

törölközőt mosok külön,kettőnk nagy fürdőlepedője ,kéztörlők,konyharuha,heti 1 adag pont.

Mindent 40 fokon,5-ösről indita,70 perc mindenestük,mindig tiszta minden.

És van pár kézzelmosós,bár inkább páromé,én praktikusan vásárolok :)

2013. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alslnemüt külön mosom zoknitol.Nem szappanozok,siman a mosogepbe,de külön.
2013. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A zoknikat és alsóneműket először kb. 40 fokos vízbe beáztatom egy lavórban, vagy a mosdókagylóban, és adagolok hozzá Vanish extra higiene-t por, vagy folyékony változatban. Ezután átöblítem őket egyszer kézzel, sima langyos vízben és ezután teszem őket a mosógépbe a többi ruhához, és rövid (kb. egy órás, az én gépemen ez rövidnek számít:))40 fokos programot használok.
2013. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Együtt mosom. 3 féle programot használok: világosak 45C, sötétek 40C, törölközők 60C (ide jön az ágynemű, konyharuha, asztalterítő is).
2013. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én együtt mosom, nem tudom mi a probléma azzal, ha együtt van (elmondhatnátok) hiszen ugyanúgy kimossa a gép, mint a többit. Ugyanolyan tiszta lesz.
2013. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!