Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mindig kibolyhosodik! Mitől...

Mindig kibolyhosodik! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Az a gondom,hogy a ruháim rendre mosás következtében kibolyhosodnak, még az olyanok is, amiket másoktól kaptam és kifogástalan állapotban voltak, új lakásba költöztünk,a mosógép elég régi, viszont a ruhákat kifordítva mossuk, és elég jó minőség német mosóport használunk.. már egy mosodást is megkérdeztem erről,de semmi használhatót nem tudott mondani..

szerintetek mitől lehet ez a kibolyhosodás?tisztára zavar..:S



2013. márc. 7. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem túl erős programon mosod a ruhákat? Nekünk van egy olyan program aminek egy ing a jele, mindig azon mosok mindent. Semmim se bolyhos! Vagy arra gondoltam még, hogy közé teszel olyan ruhát, ami durva anyagból van...
2013. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én valami olyasmit hallottam, hogy az anyagtól, a ruhától függ. Tehát egy jó minőségű ruha nem igazán bolyhosodik :)

Én elég érdekes módszert alkalmazok erre...

szóval kiterítem a ruhát szépen simán, fogok egy egyszeri használatos borotvát és leszedem róla a hívatlan bolyhokat :)

érdekes, de nekem bevált, én is az egyik ismerősömtől hallottam

Remélem tudtam segíteni.

További kellemes napot :)

2013. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bolyhosodás szaknyelven a pillingesedés a szövetek ( leginkább a poliészter keverékűek ) nem megfelelő hőrögzítésének hatására következik be . Nagyon gyakori végkikészítési hiba . Nem kellő hőfokon rögzítették a szövetet , így a fonalakból a poliészter elemi szálacskái kibújnak és összekúszálódnak . Sajnos házilag nem marad más , mint a pillingek eltávolítása . Ne a mosógépben és a mosószerben keresd a hibát !
2013. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat. :) Megfogadom a tanácsaitokat :)
2013. márc. 11. 15:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!