Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Honnan kerülhet a konyhaszekré...

Honnan kerülhet a konyhaszekrényemre egy sárga testű, fekete fejű kukac?

Figyelt kérdés
Kb. fél cm. Már többet is találtam, de nem tudom, hogy honnan jöhetnek. Már áttöröltem és kipakoltam mindent. Tud valaki segíteni?
2013. márc. 13. 13:23
 1/9 tetris ***** válasza:
Nézd meg a liszteszacskót, vagy a búzada zacskóját. Ez lehet egy molylepke kukaca. Én egyszer a búzadarás zacsiban találtam kukacot.
2013. márc. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg molylepkének a kukaca, én még a sós zacskóban is találkoztam vele, pedig elvileg nem szeretik a sót... de a magvakat, őrleményeket nagyon, különösen a búzadarát, kukoricadarát, liszteket, vagy a pirospaprikát, darált diót.
2013. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy a zöldségekkel kerülhetett még be a konyhába.

De a liszt, búzadara sem kizárt...

Fertőtleníts, porszívózd ki a konyhát és nézd át a polcokat.

2013. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a gabonamoly hernyója, amit a barnás csíkos molylepke rak le.Rizs liszt dara zacskójába belepetézik úgy hogy a papír zacskót is kirágja, sőt van olyan ami a műanyagzacskót is átrágja.Kemény műanyagdobozokba kell ezeket tenni.Lehzet az is hogy már a csomagolóüzemben megfertőződött a termék.Ha látsz ilyen lepkét azt kell irtani akkor nem petéz le.
2013. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem találtam lepkét, csak a kukacok jelennek meg, kb. minden nap találok egyet. Már mindent átnéztem, kidobáltam a liszteket, a rizst, de még mindig vannak :(
2013. márc. 13. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor a csomagolóüzemben fertőződött meg.Ha nem sok van a rizsben meg lehet főzni ha kiszedegeted belőle.Ha a rovar is szereti a terméket akkor biztos vegyszermentes.
2013. márc. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Molylepke,lenne belőle .illetve lesz is,mert mindet nem fogod megtalálni. Nagyon figyelni kell a molylepkére mert sok petét lerak ,és hatványozódnak..Amint meglátsz 1 et rögtön ki kell irtani .
2013. márc. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még mindig nincs lepke, viszont ma megint volt egy kukac :( Mit csináljak? Már fertőtlenítettem mindent, kipakoltam mindenhonnan, de semmi. Minden lisztet stb. kidobáltam, honnan jöhetnek még? És az a furcsa, hogy teljesen sárga, nem fehér.
2013. márc. 14. 17:43
 9/9 anonim válasza:
Nézz át minden mégegyszer. Egyszer nálunk is voltak, férjem kipakolt, azt mondta, hogy nem talált semmit. Nem múlt el, újra átnézte és egy ránézésre teljesen zárt dobozból jöttek, amibe bele se nézett, mert zárt.
2013. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!