Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ismer bárki normális, jól...

Ismer bárki normális, jól működő vízkőoldót?

Figyelt kérdés
Frissen vásárolt (amúgy nagyon jó állapotú) lakásban, ahol előtte nem túl sokat foglalkozhattak a vízkővel, mégis mit lehet kezdeni, hogy szépen eltávolíthassam??? :S

2013. márc. 13. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Ecet, Cillit Bang, a legcsúnyább és nem annyira kényes helyekre sima vízkőoldó (literes kiszerelésben lehet kapni).

Én az ecet szagát nem bírom, így azt csak nagyon ritkán használom.

2013. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Cillit Duo
2013. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Esküszöm hogy nekem a sima "olcsó" Lidl-is W5 vált be a legjobban! :D
2013. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A Cillit tényleg ennyire jó lenne? Anyám mindig ezzel jön, hogy a reklámokban mindig csak hülyeségeket beszélnek...

W5? Az a fajta, amelyiket csak rá kell fújni és letörölni? (ilyesmit hallottam róla)

2013. márc. 13. 20:03
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Fürdőszobai Florasept, a fújós kivitel: mindenféle felületről leszedi a szennyeződést, szappanmaradékot, és a krómozott csaptelepek is gyönyörűen fénylenek utána.


Csempéről, kádról a százforintos-eurós boltban kapható literes vízkőoldót, vagy vészhelyzet esetén a sósavat is bevetheted. Utóbbit bőséges szellőztetés, gumikesztyű és rendkívüli óvatosság mellett. A WC-ből is leszedi a barna rozsdacsíkokat, vízkövet.

Viszont ezek a krómozott felületeket tönkrevágják.


Szaküzletben lehet kapni "csodaszert": Sani Calc. (Taski gyártmány, professzionális felhasználásra.) Amit az nem szed le, azt semmi, de 2000 fölött van egy liter.

2013. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lidl w5 nekem is bevált.Ha több. penzem.akkor cillitet veszek.De ha olyan kedvem van akkor ecetet hasznalok.A lényeg hogy allni kell hagyni a kezelt felületen.kb 5-10 PERCIG
2013. márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, holnap próbának vetem alá, amit tudok. :) Még egyszer köszi ;)
2013. márc. 13. 20:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva a béka feneke alá, mert olyat ajánlok, ami nem divat mostanában...


Kutya közönséges háztartási sósavval gyorsan és könnyen tudsz vízkőmentesíteni, ráadásul olcsó és abszolút hatékony! A literes, kb. 10%-os pár 100 Ft..


A közhiedelemmel ellentétben nem veszélyesebb, mint a többi sav (ecetsav, vízkőoldó (citromsav), stb.), szellőztetni erősen ajánlott, szembe ne menjen, kesztyű javasolt, de igazából pár perc alatt még nem bántja a bőrt, én sosem használtam miatta...

2013. márc. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hell-ikon ***** válasza:
100%

Goods Marketben vagy 100Ft-os boltban lehet kapni általában Panda vízkőoldót 200Ft 1 liter. Ez nekem az olyan makacs, régi vízkövet is leszedte a fürdőszobában a csempéről, kádról, padlóról, amit az agyon reklámozott méreg drága márkák csak csíkokban, hiába sikáltam.

Egyetlen hátránya, hogy nincs szórófeje, így neked kell szivaccsal a felületre felvinni (ha nincs felesleges szórófejed, amit rátehetsz a flakonra). De nekem nagyon bevált. Igaz ez is valamilyen sav alapú készítmény.

2013. márc. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A többiek nevében nem tudok nyilatkozni, de én nem nagyon követem a divatot, szóval ment a zöld mindenhová. Köszi a tippeket, hamarosan bebizonyosodik, hogy egyik-másik (amelyiket hirtelen ki tudom próbálni) mennyire is használ valójában. :)
2013. márc. 14. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!