Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nehezen vasalható, mosáskor...

Nehezen vasalható, mosáskor gyűrődő anyaggal mit kezdjek, hogy ne maradjanak abban kivasalhatatlan ráncok, gyűrődések?

Figyelt kérdés
Minden praktikát, ötletet, tanácsot várok! Alacsony hőfokon történő mosás, gyenge centrifugálás segíthet, megelőzheti a ráncok kialakulását? Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 26. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Az általad felsoroltak is segíthetnek.

Kipróbálhatod még, hogy egyáltalán nem centrized, fektetve szárítod. Milyen összetételű alapanyag?

2013. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál! Sajnos, nem tudom, hogy milyen összetételű az anyag, körülbelül 7 évvel ezelőtt vettem az anyagot nagykerben és lepedőket varrattam abból. A lepedőket végül alig használtam, mert hiába gőzölős vasalóval hosszú-hosszú ideig vasaltam azokat, gyűröttek maradtak és ez nem tetszett. Most újra szeretném használni az anyagot, de tudni szeretném, hogyan lehet simára vasalni. Nagyon szép, vakító fehér anyag, ez nagyon tetszik nekem, de a gyűrődések nem. Ki fogom próbálni az általad javasolt módszert (centri nélkül), de ha van valamilyen más ötleted, kérlek, írd meg! Szerintem egyébként műszálas az anyag.
2013. márc. 26. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:
A szövet vélhetően len , vagy féllen jól "kiszőtt" ( sűrű fonalszerkezetű ) szövet , mert azok a leghajlamosabbak a maradó gyűrődések kialakulására . A felsoroltakat nyugodtan kipróbálhatod , de a gyengébb centrifugálás után több víz marad vissza. Ha kiveszed a gépből rázd ki alaposan , majd hossz és keresztirányban is alaposan húzd meg , és így terítsd ki . ( Ezt célszerűen két ember végezheti legalaposabban . ) Ne hagyd teljesen kiszáradni , hanem enyhén "nyirkos" állapotban kezd el a vasalást , magas ( három pontos ) hőmérsékleten . A vasalás akkor jó , ha a szövet teljesen kiszárad . Ha mégis maradna benne gyűrődés , akkor gőzös vasalóval rágőzölve , majd ismét szárazon vasald át . ( Sajnállak , mert a len szöveteket nagyon nehéz vasalni , bár kétségtelen , hogy mind a mai napig a leghálásabb ágynemű alapszövetek . )
2013. márc. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen megtömve a gép mosáskor (sőt!), max féltöltetre rakd, a centrifuga a beállítható legkisebb legyen, terítve vagy függesztve szárítsd, és még nyirkosan vasald.
2013. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további javaslatokat!!! Nagyon aranyosak vagytok, hogy írtok!

Az ágyneműk vasalásakor eddig mindig alkalmaztam az anyag több irányból való meghúzását, nyirkosan vasalást, gőzölős vasalót, maximum forró vasalást - hiába.

Marad akkor az, hogy alacsony hőfokon mosom az anyagot és alig vagy egyáltalán nem centrizem.

Esetleg valamilyen vasalást könnyítő anyag van szerintetek - lehetőleg környezetbarát?

2013. márc. 26. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Sonett Bio vasaláskönnyítő spray .
2013. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A ruhát ne csak bedobd a gépbe, hanem hajtsd össze előtte, mintha a szekrénybe hajtogatnád. Így is sok ránc és gyűrődés kialakulását meg lehet előzni.
2013. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó!!! Köszönöm az újabb tanácsokat is! :-)
2013. márc. 26. 10:45
 9/9 A kérdező kommentje:
A Sonett Bio vasaláskönnyítő sprayt már próbáltad, beválik szerinted?
2013. márc. 26. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!