Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Drága ruhákhoz milyen mosószert?

Drága ruhákhoz milyen mosószert?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ilyen "alap" dolgokra vagyok kíváncsi, hogy Color legyen-e a színesekhez, mert ilyenekkel tisztában vagyok.


Hanem jó-e például a sima folyékony Ariel Color vagy Ariel Color kapszula minőségi drága ruhához?


Vagy vegyek külön finommosószert-e? Általában áruházak saját márkás termékeként lehet ezeket kapni, vagy a Perwoll Color is ilyen.


Esetleg milyenek a gyapjúmosószerek? Jobban kímélik az anyagot? Attól, hogy egy pulcsi nem gyapjú lehet gyapjúmosószerrel mosni? Kíméli valóban?


Illetve ezek a finom vagy gyapjúmosószerek rendesen tisztítanak? Például ha együtt mosom a pulcsikat az alsóneműkkel és zoknikkal azokat is megtisztítja rendesen vagy ezeknek a mosási ereje kisebb?



#ruha #drága #finommosószer #gyapjúmosószer
2013. márc. 26. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Sohhasem mosok.egybe zoknit bugyival,pulcsival.Ez csak egy megjegyzés.Mi Arielt használunk minõségi ruhakhoz.Gyapjuhoz kell gyapju mososzer.Folyékony mososzert ajánlom.
2013. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Helyesen írta az előző válaszoló . A pulóvereket lehetőleg külön kell mosni , mert sérülékenyebbek mint más ruhadarabok . ( Kímélő program , és max. 40 fok ) . A mosószer ugyanúgy tisztít , mint a többi , csak figyelembe veszi , hogy milyen anyagra készítették . A gyapjú mosószerei nem tartalmaznak pl. erősen lúgos anyagokat , mert az a gyapjút , hernyóselymet károsítja . A color mosószerekben nincs agresszív oxigéndonor , hogy ne fakítson . Természetesen a nem gyapjú pulóvereket is lehet gyapjú-mosószerrel mosni , mert ugyanúgy tisztít . Ma már odáig finomodott a mosószergyártás , hogy külön színenkénti mosásra alkalmas géleket is forgalmaznak ( P..woll Black Magic ). Szerintem ez már túlzás , dehát nem én vásárolom őket
2013. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a reklámkészítőknek is meg kell élniük valamiből .
2013. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Amúgy érdekes, mert a múltkor feltettem azt a kérdést, hogy a zoknikat és alsóneműket külön mossátok-e a többi ruhától. És mindenki azt írta, hogy nem kell külön foglalkozni vele, mindent egybemosnak és tiszta lesz.


Amúgy én úgy szoktam mosni, hogy a zoknikat és alsóneműket és az izzadtabb (munkás) pólókat kimosom egy gyors 30 perces programmal. A kosz nagy része eltávozik. Majd miután kiment, utána hozzáteszem a törölközőt, nem kényes itthoni pulóvert illetve nadrágot normális másfél órás programra.

Ezután szoktam mosni egy kímélő ruhaadagot zonki és alsóneműmentesen :)


Kíváncsi voltam, hogy ezek a kényes ruhadarabokhoz való mosószerek ugyanúgy megtisztítják -e a koszos zoknikat, és alsóneműket, de azt írjátok igen: mert így akkor lehet, hogy a sima koszosabb ruhákhoz is ilyet használnék, ha ugyanúgy tisztít, és nem kéne külön mosószer.


Felvetődik még egykérdés:

Ha nyomott mintás pulóvert mosok mi a kíméletesebb számára:


1. Hagyományos módszerrel mosás után centrifugál a gép és 3-szor öblít majd centriz, tehát 4-szer centrifugál.

2. Van a mosógépen centrifuga kiiktató gomb, így csak a végén centrizne a mosógép. Viszont így a 3 helyett kellene 5 öblítés szerintem. Tudom, hogy több víz fogyna, de most nem ez a lényeg. Illetve tovább lennének a ruhák a gépben/vízben, viszont 4 centri helyett csak 1 lenne.

2013. márc. 26. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok.Soha nem tanultam valakitöl mosni,én csak valoszinü kényesebb vagyok ,nem tudom elképzelni hogy ami a lábamon volt koszos zokni az érintkezzen az alsonemüvel ami ugye a legkényesebb részemen van.Pl.Két kisgyerekem van,az ö ruhaikat is elkülönitem a sajatomtol.De ugyanugy külön az ágynemü,külön törülközö,külön konyhakendö.A mosogép programokhoz nem értek,én ami nem foltos,koszos,csak izzadt stb azt a legrövidebb programon mosom.Ami 25 perc.Legtöbb holmit 40 fokon.Ha beteg valaki annak a holmijat 60-on,90-en csak a konyhakendöt(mindig belekennek.a.gyerekek csokit,lekvàrt,zsirt is:))A gyapju sampont akkor félreismertem.Ezek szerint az is jo.Igazabol porral mosok,de markasabb holmikat folyekonnyal(mert igy tuti nem lesz mosopor szemcse a ruhan(felszokott oldodni,de nem bizom a véletlenre)Mintas,stb felsöket ugyanugy mosom,annyi hogy kiforditom,ezt is csak megszokasbol:)))
2013. márc. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nyomott mintás pulóverrel kapcsolatban . A nyomott mintákat a mosásnak hosszabb ideig ellenálló kötőanyagokkal rögzítik a textíliák felületén , de nem örökéletűek . Ha dombormintás a nyomás , vagy műanyag film-szerű akkor a benne lévő műanyagok öregedési hajlama határozza meg élettartamukat . A mosásnál csak a vegyszerek okozta öregedés tesz bennük nagyobb kárt , a mechanikai hatás okozta károsodás minimális . Kerülni kell a magasabb szóda tartalommal bíró mosószereket , ezzel tudod meghosszabbítani élettartamukat .
2013. márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

perwooll ás dreft színes és fekete ruhákhoz való folyékony mosószer.

A gyapjúhoz rózsaszín perwooll és azt ne mosd össze mással.

2013. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
A törölközőtől szöszös lesz az egyéb ruha.
2013. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

perwoll, dreft jobb a kényesebb ruhákhoz.


szerintem mindent össze lehet mosi, elvégre tisztán jön ki a gépből, akkor nem mindegy, melyik volt a koszosabb...

(biztos megköveznek, de én még a mosható textil pelust is együtt mosom a ruhákkal. csak az újszülött babám ruhát mostam külön kb.6 hós koráig.)

2013. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!