Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen tűzhelyet válasszak?...

Ericska kérdése:

Milyen tűzhelyet válasszak? Gáz-, kombinált- vagy villanytűzhelyet?

Figyelt kérdés
Érveket szeretnék hallani,hogy melyiket válasszam. Akár bevált konkrét márkákat, típusszámokat is. Melyik tűzhely a gazdaságosabb? Én szeretnék majd péksüteményeket és kenyeret is sütni a családnak, ez az egyik legfontosabb tényező. Lehet szabadon álló vagy beépített is.

2013. márc. 30. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem kombinált tűzhelyem van, mert gázátalányt fizetek és a főzéshez ez a praktikus. Viszont, nagyon sok alkalommal tapasztaltam, hogy a gáz nem egyforma minőségű és többször előfordult, hogy ez miatt a sütésem nem sikerült. Így nekem a villanysütő a biztonságos. Hiszen főzésen lehet javítani, de az elrontott süteményen már nem. A márkája Gorenje és igazán nagyon meg vagyok elégedve vele, pedig már 8 éves.
2013. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem,és az ismertségi körben is több helyen a kombi van.Felül gáz ,alul vill, A sütés nagyon szuper,csak beállítod a kívánt hőfokot és az tuti ,hogy azon a hőfokon fogja tartani a sütőt. Én csak jót hallottam a kombiról.Lehet állítani ,hogy alul,v felül,v mindenhol süssön! Olyan márkát keress ,aminek az alkatrész utánpótlása könnyen megoldható. /Magyar o gyártják / És nem igen drágább a működtetése,Mi vágunk disznót is ,és sok hús,hurka,kolbász van sütve,és persze tészta félék is,és nem magas a vill számla. Ha teheted akkor légkeverésest vegyél,az még jobb ,és egyszerre 2 tepsivel is lehet sütni.
2013. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es v ok. Nekünk a Magyar Vesta Kombi van 1998-as. Nincs rá panasz,pedig van használva. De ha jól tudom talán bezárt a Salgótarjáni gyár. :-((
2013. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szokratesz ***** válasza:

Sütéshez mindenképp az elektromos abból is a légkeveréssel ellátott a praktikus.

A főzőfelöletnél pedig attól függ, hogy mi van kiépítve a tűzhely köré.

Elektromos főzőlapot nem célszerű egy sima konnektorra dugni mert nagyon megterhelheti a vezetéket.Mindenképp külön kiépített vezeték szükséges hozzá saját biztosítékkal.

Nekünk egyébként a főzőlap kombinált 2 zóna indukciós kettő pedig sima halogénsugárzós.

A sűtő pedig elektromos természetesen.

2013. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mi 3 hónapja vettünk egy gorenjekombinált tűzhellyet. Nagyon bevált, az elektromos sütő pedig szuperül süt csak ajánlani tudom. Egyébként fontos mérlegelni, a ház elektromos kapacitását vásárlás előtt. Mert nálunk már probléma,hogy elektromos sütő, meg mosógép,mosogató gép, elektromos kandalló, ha mindent bekapcsolunk egyból lenyomja a biztositékot. Ugyhogy ez is egy szempont lehet vásárláskor.
2013. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elektromos sütö indukciós fözölappal a legjobb megoldás szerintem.
2013. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szokratesz ***** válasza:

Kiegészítésképp: A főzőlap Elektra Bregenz, a sütő pedig Ariston. Igazából a külső alapján lett válogatva. Az indukciós főzőlap sztem a leggazdaságosabb egy levesnyi vizet 2 percen belül forral meg, és nagyon finoman adagolható. Azonnal reagál a teljesítmény csökkentésre. Nincs nagyon hulladékhő. Hátránya, hogy csak a mágnesezhető edényeket lehet használni.

A sútőnél pedig azért javasolt a légkeverés mert akkor egyszerre több lapon is lehet benn sütni. Főleg pogácsa sütésnél hasznos.

2013. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!