Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Buta dolog kidobni azt az...

Buta dolog kidobni azt az ágybelit, amiben meghalt valaki?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 11:22
1 2
 1/19 anonim válasza:
81%
Szia.Bocsi ha kicsit nyersen fogalmazom meg a dolgot.De ilyen nyers a modorom.Ha valaki meghal,akárhogy is szeretjük,fertőzőnek számít.A test azonnal oszlik.Baktériumok lepik el a testet.A kórházakban ,osztályon ,és műtőben is nagyon nagy fertőtlenítást,és 2 -3 óra légmentes műtőlezárást csinálnak elhunyt személy után.Ezáltal a véleményem az hogy jol tetted.Ha abban halt meg,akkor ki kell dobni.
2013. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz attól, ha kimosod rendesen.
2013. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Én is kidobnám.

Nem tudnék benne aludni.

Ha irtódrága lenne,lehet alapos mosás után eladnám.

De használni semmiképp nem tudnám.

2013. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 POLITOLÓGUS válasza:
84%
Szerintem nem becsületes dolog eladni egy jóhiszemű vevőnek. Amúgy ha jobban belegondolok azt sem tudjuk, hogy a szállodai ágyban mi minden történt, mégis nyugodtan lefekszünk bele! (Többször előfordul gyilkosság, öngyilkosság...)
2013. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!, azt hiszem, kidobom. Az eladás eszembe sem jutott, talán mert én sem vennék soha ilyesmit használtan.

És kedves 1. válaszoló! Egyáltalán nem voltál nyers, csak a tényeket írtad. Én is azért írtam ebbe a kategóriába, mert higienes szempontból voltam kíváncsi a véleményekre.

2013. ápr. 12. 12:42
 6/19 anonim ***** válasza:

Rengeteg helyen vesznek meg komplett hagyatékot.Ha értékes,akkor ágyaneműt is.

Tisztitás után simán eladják.


(én se vaterára feltéve egyszerű használtan gondoltam)


Bár lehet lenne akkor a gyász bennem,hogy eszembe se jutna csinálni semmit,eltenném a szekrény mélyére vagy ki a kukába.

2013. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

Talán az se mindegy miben, milyen betegségben halt meg az illető. Nem mindegy, hogy egy hirtelen (akár álmában ért) szívroham vagy hosszas fertőző betegség (pl. TBC vagy valamilyen bőrbetegség) után hunyt el. Nyilván egy katéteres, szenvedő fekvőbeteg után alapos fertőtlenítést követően sem lenne egészséges használni a lepedőt, ágyneműt.

Lelkiekben meg mindenki más, én nem lennék elég erős ahhoz idegileg, hogy egy hozzám közelálló ágyneműjét használjam, pláne ha tudom, hogy az vette körül az utolsó, keserves és mindenkinek fájó pillanatokban.

Most azt gondolom nem dobnám ki, de nem is használnám, emlékként őrizném egy szekrényben. Az illatát megjegyezném, de alvás közben érezni talán nem szeretném, még a szerelmemét se.

Anyukám elvesztette az anyukáját, a ruháit, személyes holmijait mái napig őrzi, de persze nincs használatban. Kukába dobni nem volt szíve, elégetni se, elajándékozni, eladni meg pláne, ahhoz túl fontosak és eszmei értéket képviselnek, mert azé volt, aki már nincs köztünk. :(


Egyébként nálunk a családban mindenkinek van legalább 2 saját ágyneműgarnitúrája, így mosáskor mindig van váltás, nem is használjuk egymásét. (megvan, hogy a szüleimnél a drapp és a narancs dominál a szobában, így az ő garnitúrájuk is azzal kompatibilis, tesómé kék meg zöld, az enyém lila és rózsaszín. Tehát mindenkinek megvannak a "saját színei", nem kellene másé.)


De ha te úgy érzed, nincs szükséged emlékként sem a hagyatékra, dobd ki nyugodtan, ezért nem szólhat meg senki.

2013. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ez inkább pszichikai dolog. Amikor pár hetet lehúztam egy tüdőszanatóriumban, és meghalt a teremben egy bácsi, másnap bejött az egyik fődokicsaj beszélgetni. Ez biztos valami kötelező dolog, mert se előtte, se utána nem jött így be. Szóval beszélgettünk, és oda lyukadtunk ki, hogy na azon az ágyon amelyiken alszunk, azon hányan haltak már meg? :) Aztán pár nappal később jött egy fiatal srác arra az ágyra. Nagyon rossz helyzet volt, sőt egyszer még rá is kérdezett, hogy biztos azon az ágyon hal meg valaki... Nagyon gázos helyzet volt...
2013. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kórházakban nyilván vagy remélhetőleg kellőképp fertőtlenítik az ágyakat, ágyneműket. Otthon nem tudod úgy kimosni. Sok dologtól függhet, miben hunyt el az illető, mennyit tartózkodott az ágyban. elsővel egyet értek, a test nagyon hamar bomlani kezd, szörnyű de sajnos így van. Lelkileg sem tudnék abban az ágyneműben aludni. Ha úgy gondolod, hogy nem lehet fertőző, szép új ágynemű, alapos mosás után adományozd oda valahová.
2013. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem ágynemű(paplanhuzat, párnahuzat), hanem ágybeli, tehát párna, paplan, ráadásul vatelines, ami jó minőségű, még békebeli, de nem mosható. Bár huzat volt rajta, de mégiscsak érintkezett a beteggel. Másfél évig a szekrényben őriztem, de most kidobom. Különben amilyen jó állapotban van, biztos vagyok benne, hogy nem marad a kukában, lesz aki kiszedje onnan, mielőtt elviszi a kukásautó.
2013. ápr. 14. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!