Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon érdekelne, miben...

Nagyon érdekelne, miben különbözik egy pl Ariel mosószer egy Tesco-s mosószertől? Létezik, ilyen hogy az egyik jobban "kimos"?

Figyelt kérdés

Régen "márkásabb" mosószereket használtunk, de azóta nem telik rá mert 4-5-6 ezer forintba is kerülhet és az a helyzet, hogy elég sokat is használunk belőle, ezért mostanában olcsó mosógélt használunk, ami kb ötöd áron van. Eddig jól teljesített, ahhoz képest milyen olcsó volt, de ott van bennem a kisördög, mert múltkor egy ruhát nem tisztított ki rendesen.


Vajon a drágább tényleg jobb? Tapasztalatokat várok! Köszi :)



2013. ápr. 25. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én Tomival mostam évekig. 3x annyit kellett a gépbe rakni belőle, mint most az Arielből. Én ezzel csak spóroltam és szebben is mos. Pl. kiszedi a dezodor foltot a hónalj részéből a ruhának!
2013. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ár-érték arányban nekem is az Ariel vált be legjobban. Sokkal-sokkal kevesebbet teszek belőle egy dobnyi ruhához, mint amennyit ajánlanak (most megnéztem, 70-140 ml az ajánlás a gélnél, én 35 ml-t teszek bele, egy kupaknyit, mert az is elég). És minden elvárható foltot kimos. Itt az oldalon csodálkozom rá néha, hogy milyen típusú foltokkal szenvednek egyesek, jó példa erre a dezodor. Egy ruhám se dezodorfoltos, ellenben többször jártam úgy, hogy amit kölcsönadtam valakinek és többször hordta, foltosan kaptam vissza, pedig többször kimosta.


Szóval szerintem mosószerből pont megéri tényleg a drágábbat megvenni, az olcsóbbak messze nem olyan hatékonyak. Ja, és több olcsó mosóporról hallottam, hogy pl. nem oldódik fel a vízben. Na ez is kicsit wtf, az a minimum lenne, hogy feloldódjon, nem?

2013. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Ariel és a Tescós mosógél között a legnagyobb különbség az összetétele.Most olvastam a neten a mosóporok mosógélek tesztjét,ahol elsősorban az összetételét vizsgálták majd a hatékonyságát bizonyos foltokkal szemben. A tescós mosószer az átlagon alul teljesített a Tomi pedig jobban teljesített mint az Ariel.Én használtam már Arielt is Tomit is,de én a Tomiból se teszek 40ml-nél többet a gépbe.Tescós mosószert nem próbáltam,ha olcsóbbak közül kéne dönteni akkor Biopon,Tomi,Bonux mindegyik nagyon szépen mos.
2013. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
A márkát kell elsősorban megfizetned, Régebben mostam az Ariellel, Persillel, most az Aldis Tandilt használom. Sokkal olcsóbb, mint a márkás szerek, és ugyanolyan hatékonyak.
2013. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves 19:07-es válaszoló belinkelnéd azt a mosóporok tesztje oldalt amit olvastál? Köszi :-)
2013. ápr. 26. 11:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Tényleg jobb.

Ahol pedig kemény a víz és magas a vas tartalma ott az olcsó mosószerek teljességgel hatástalanok.

2013. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

19:07 vagyok /Folyékony mosószerek és mosóporok tesztje-Fogyasztók lapja

Itt megtalálható a táblázat a tesztről.

2013. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos kis tanulmány volt! :-)
2013. ápr. 30. 12:31
 9/14 anonim válasza:
25%
a házi készítésű jobb
2013. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A teszt alapján, a kitűnőnek nyilvánított Spáros SPLENDID mosóport kerestem az üzletekben, de 3 üzletben sem találtam, tényleg megszüntették?? Tudtok róla valamit?


Most Tomit vettem helyette,azt még sosem próbáltam, remélem beválik. :)

2013. máj. 6. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!