Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nekem egy darabban lenne...

Nekem egy darabban lenne szükségem egy nagy négyzet alakú anyagra, kb.5x5m. Van olyan méterárú bolt, ahol ilyen széles vásznakat vagy egyéb anyagot árulnak?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A szövőgépeken szőhető maximális szélesség 2,4 m. Tehát sehol nem fogsz 5 m szélességű szövetet találni. Az általános szövetszélesség 1,4m, a műszaki textiliákat árusító boltokban pedig az említett szélesség. Ha nem szövetre van szükséged, akkor úgy nevezett "nemszőtt textiliák" között találhatsz ilyen szélességet is (ilyenek pl. a geotextiliák ), de ezeket kiskereskedelmi boltokban nem árusítják.
2013. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Közben eszembe jutott, hogy a szőnyegpadlókat ilyen szélességben is árulják, bár az általános szélesség ott is csak 4 m.
2013. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem egy lepedő szerű dolog kéne
2013. jún. 11. 14:24
 4/8 A kérdező kommentje:
biztos van ilyen, mondjuk egy színházi függöny sem 2.4m széles darabokból van összerakva
2013. jún. 11. 14:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, a színházi függönyöket (valamennyit) Belgiumban gyártják, és onnan szállítják. Ezek egyedi szélessége a már írt 2,4 m. Ilyen "csíkokból" varrják össze.
2013. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen célra kellene? Akkor talán tudok valamit javasolni.
2013. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
színpadra kéne valamit letakarni.
2013. jún. 11. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor a legolcsóbb megoldás ha veszel elegendő ún. zsebanyagot ( zsebvásznat ) és abból egy hozzáértő varrónő összevarrja ezt az 5 x 5-öst. Ha színpadon használod, akkor 2 méterről már úgysem látják, hogy azon van varrás. ( Ezért írtam hozzáértő varrónőt.) Anyagszükséglete 15m 140-es zsebanyag, egy 1000 m-es cérna,( + ha el is akarod szegetni, akkor még 3 db. 1000 méteres a lockhoz) Zsebanyagot nagykerekben nézz, ott olcsó 3-600 Ft./m.
2013. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!